Baidarininkas Simonas Maldonis: „Emocinė sveikata leidžia pilnai augti kaip asmenybei“

2023 m. spalio 29 d.

Dešimtis tūkstančių pradinukų pritraukęs „Olimpinio mėnesio“ projektas pasiekė šių metų finišą. Paskutinė, ketvirtoji, projekto savaitė buvo skirta emocinei sveikatai.

Ta proga, pradinių klasių moksleiviams patarimus dalino Geštalto psichoterapijos praktikė ir specialioji pedagogė Milda Panavienė, o gyvai su pačiais moksleiviais bendravo baidarininkas Simonas Maldonis.

S. Maldonis kartu su „Lteam“ talismanu Ąžuolu viešėjo Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje. Baidarininkas pasidžiaugė, kad emocijų jų vizito metu tikrai netrūko.

„Mokykloje apsilankėme kai vyko šiurpnakties šventė, todėl visi buvo persirengę ir tuo metu puikiai atsispindėjo jų emocijos. Visi tiesiog užpuolė Ąžuolą ir mums bei aplinkai papylė daug emocijų. Labai džiugu, kad vaikai yra tokie atviri“, – sakė S. Maldonis.

Jis pabrėžė, kad kalbėti apie emocinę sveikatą yra labai svarbu, nes per darbus, sportą ar tiesiog bendraujant nėra lengva atpažinti žmogaus emocijas.

„Labai svarbu apie tai žinoti, apie tai šnekėti ir bandyti suprasti save ir kitus žmones. Tuomet lengviau bus bendrauti, komunikuoti, o tai padės ir mokslams. Gera emocinė sveikata leidžia pilnai augti kaip asmenybei ir tobulėti gyvenime“, – aiškino S. Maldonis.

Kiekvieną spalį vystantis „Olimpinio mėnuo“ – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais.

Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=WBluJAnx1qE

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS