Austra Skujytė sulaukė olimpinės bronzos

2018 m. gruodžio 20 d.

Austra Skujytė

Vytautas Dranginis

Ketvirtadienį (12.20) Vilniuje vyko prestižiniai „LTeam apdovanojimai 2018“. Juose tradiciškai pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai. Pasiimti apdovanojimų ant scenos lipo devynių nominacijų laureatai, o renginio pabaigoje Austrai Skujytei buvo įteiktas Londono olimpinių žaidynių bronzos medalis.

Renginio pabaigoje itin reikšmingo momento sulaukusi Austra Skujytė nesulaikė ašarų, o visos ceremonijos metu salėje buvę žmonės plojo atsistoję. Ištaisius istorinę neteisybę buvusiai septynkovininkei pelnytai atiteko 2012 m. Londono Olimpinių žaidynių bronzos medalis.

Sportininkė iš Lietuvos olimpinėse žaidynėse Londone užėmė penktąją vietą, tačiau 2013 metais dėl draudžiamų preparatų vartojimo buvo diskvalifikuota ketvirtąją vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka, o 2016 metais Tarptautinis olimpinis komitetas analogišką bausmę pritaikė ir trečiąją vietą užėmusiai rusei Tatjanai Černovai. Tiesa nugalėjo, olimpinė bronza atiteko A. Skujytei.

Buvusiai sportininkei medalį įteikė Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis ir LTOK prezidentė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė.

„Noriu išsiųsti daugybę padėkų į visus Lietuvos ir pasaulio kampelius, visiems treneriams, su kuriais teko dirbti, nes jie kaip skulptoriai lipdė mane kaip sportininką ir žmogų, garbingą kovotoją. Dėkoju savo artimiesiems, šeimai, tėvams, kuriems turbūt ne vienas žilas plaukas atsirado per visą sportą, sėkmes ir nesėkmes. Taip pat dėkojui su ieties metimu padėjusiai Indrei Jakubaitytei, rutulio stūmimo meistrui Rimantui Plungei, taip pat Daliui Barkauskui, kuris buvo gydytojas, masažuotojas, kineziterapeutas ir draugas viename. Dėkoju Aleksui Stanislovaičiui, kurį norėčiau apkabinti, bet jis, deja, šios akimirkos nesulaukė“, – kalbėjo A. Skujytė.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS