Apie sportą, kuris vienija, ugdo ir skatina taiką – Lietuvos jaunimas (video)

2020 m. balandžio 6 d.

Jaunimas apie sportą

1896 metų balandžio 6 diena Atėnuose, Graikijoje, įvyko pirmųjų šiuolaikinių olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. 80 000 žiūrovų akivaizdoje žaidynes atidarytomis paskelbė Graikijos karalius Jurgis I.

Praėjus 118 metų, t.y. nuo 2014-ųjų, Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos teikimu ir pritarus Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK),  balandžio 6-ąją visas pasaulis mini tarptautinę sporto dieną, skirtą darniai plėtrai ir taikai vystyti.

Oficialioje TOK svetainėje rašoma, jog Tarptautinė sporto diena, skirta darniai plėtrai ir taikai vystyti – tai kasmetinė šventė, kurios metu į sportą skatinama pažvelgti kaip į priemonę, kuri įgalina socialinius pokyčius, vienija žmones ir bendruomenes, keičia požiūrį, supratimą ir skatina taiką.

Pasak TOK, 2020-ųjų metų balandžio 6-oji yra ypatinga. Olimpinis judėjimas kaip niekad iki šiol ragina visus išlikti aktyviais ir sveikais, kol pasaulis kovoja su precedento neturinčia sveikatos krize – momentu, kai norėdami užkirsti kelią COVID-19 plitimui esame priversti likti namuose.  

Sportas ir fizinis aktyvumas yra būtini norint išlikti sveikiems ir sveikiems. Fizinis aktyvumas gerina psichinę sveikatą, padeda atsikratyti neigiamų minčių, mažina stresą ir depresiją, stiprina imuninę sistemą.

Apie tai 2020 metais kalbinome LTOK Olimpinio švietimo programose dalyvaujančius moksleivius:

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS