Anapilin iškeliavo buvęs TOK prezidentas Jacques Rogge

Nuotraukos autorius: IOC nuotr.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sekmadienį pranešė apie ilgamečio organizacijos prezidento ir olimpinio judėjimo puoselėtojo Jacques Rogge mirtį. Belgas mirė būdamas 79-erių.

J. Rogge TOK prezidento pereigas ėjo nuo 2001 iki 2013 metų. Jį pakeitė dabartinis prezidentas Thomas Bachas.

J. Rogge buvo ortopedas chirurgas bei turėjo sporto mediko išsilavinimą. Jis buvo ne tik didelis sporto gerbėjas, bet ir atletas – Belgijos regbio čempionas, žaidęs ir nacionalinėje rinktinėje, bei pasaulio ir šalies čempionas buriavime. Kaip buriuotojas varžėsi trejose olimpinėse žaidynėse.

Baigęs sportininko karjerą J. Rogge tapo Belgijos ir Europos olimpinių komitetų asociacijos prezidentu. TOK prezidento postą užleidęs T. Bachui jis tapo specialiuoju jaunimo, pabėgėlių ir sporto atstovu Jungtinėms Tautoms.

„Pirmiausia ir svarbiausia, Jacques mylėjo sportą  ir būti su sportininkais – jo aistrą sportui jautė visi, kurie jį pažinojo. Tai buvo užkrečiama.

Kaip TOK prezidentas jis stipriai prisidėjo prie organizacijos modernizavimo, daug dėmesio skyrė jaunimo sportui, jo iniciatyva pradėtos rengti Jaunimo olimpinės žaidynės. Jis taip pat stipriai propagavo švarų sportą ir kovojo prieš dopingo naudojimą.

Visas olimpinis judėjimas gedi artimo bičiulio ir didelio sporto gerbėjo“, – sakė T. Bachas.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS