Varšuvoje – Europos olimpinių komitetų VK posėdis, Generalinė asamblėja ir apdovanojimai

2019 m. spalio 28 d.

Daina Gudzinevičiūtė, Valentinas Paketūras, Andrzej Krasnicki

Spalio 25-26 dienomis Varšuvoje įvyko 48-oji Europos olimpinių komitetų (EOK) Generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras.

„Išvyka į Varšuvą buvo vertinga, čia susirinko svarbiausi Europos olimpinio sporto asmenys. Neatsitiktinai Europos olimpinių komitetų Vykdomojo komiteto posėdis, o vėliau ir Generalinė asamblėja, vyko Lenkijoje. Šios šalies olimpinis komitetas minėjo 100 metų veiklos jubiliejų.

Iš to, ką nuveikėme ir kokius sprendimus priėmėme, išskirčiau Generalinėje asamblėjoje patvirtintą naują EOK įstatų redakciją, į kurią įtrauktos ir man, kaip buvusiai šios organizacijos Lyčių lygybės komisijos pirmininkei, svarbios TOK rekomendacijos, kuriomis siekiama užtikrinti lyčių lygybę Europos sporte plačiąja prasme.

Išgirdome ataskaitas iš praėjusių Europos žaidynių Minske bei situacijos analizės iš savo eilės laukiančių Tokijo, Pekino, Milano-Kortinos olimpinių žaidynių organizacinių komitetų.

Bendravome su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, LTOK prizu pasveikinome Lenkijos olimpinio komiteto vadovus, Piotro Nurowskio prizu apdovanojome geriausią jaunąjį Europos sportininką – tokiu pačiu, kokiu du metus iš eilės buvo apdovanota Rūta Meilutytė,“- išvyką reziumuoja LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

EOK Vykdomojo komiteto ir Generalinės asamblėjos akimirkos:

+22

Dviejų dienų svarbiausių Europos sporto asmenų susitikimą atidarė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas. Savo kalboje TOK vadovas pabrėžė antrųjų Europos žaidynių Minske sėkmę, visų 50-ies Europos nacionalinių olimpinių komitetų (ENOC) veiksmingumą ir dinamiškumą.

T. Bachas aptarė vienybės, politinio neutralumo ir solidarumo poreikį, nes be jų neįmanoma vykdyti olimpinės misijos – pasitelkiant sportą kurti geresnį pasaulį. Kalbos pabaigoje TOK prezidentas pabrėžė tikintis Europos sporto modelį, pažadėjo tolimesnį TOK palaikymą.

EOK prezidentas Janezas Kocijančičius pabrėžė universalumo, gerojo valdymo ir etikos svarbą visame olimpinio judėjime. Padėkojęs didžiųjų EOK sporto renginių – Europos jaunimo olimpinių žiemos ir vasaros festivalių, Europos mažųjų valstybių žaidynių bei Europos žaidynių – organizatoriams, J. Kocijančičius akcentavo būtinybę svarbesnę rolę, svarbą ir įtaką suteikti pastarosioms.

„Europos žaidynės turėtų būti daug labiau integruotos į olimpinį judėjimą ir būti pagrindine kvalifikacijos į olimpines žaidynes dalimi“, – teigė EOK vadovas.

EOK generalinis sekretorius Raffaele Pagnozzi pranešė apie pagrindinės EOK būstinės veiklą, atkreipė dėmesį į kintančias sporto tendencijas ir „trendus“, apžvelgė būsimą strategiją ir investicijas, kurias EOK atliks komunikacijos ir skaitmeninės žiniasklaidos srityse.

EOK vykdomojo komiteto narys, TOK narys ir Minsko 2019 m. Koordinavimo komisijos pirmininkas Spryos Capralos pateikė galutinę ataskaitą apie Europos žaidynes Minske. S. Capralos savo pranešime daugiausia dėmesio skyrė priemonėms, kuriomis bus galima toliau tobulinti žaidynes bei būdams kaip sustiprinti žaidynių programą, rinkodarą ir tvarumą.

Asamblėjos Varšuvoje dalyvius taip pat pasveikino Lenkijos olimpinio komiteto prezidentas ir renginio šeimininkas Andrzejus Krasnickis bei Lenkijos sporto ir turizmo ministras Witoldas Bańka.

Generalinei asamblėjai buvo pavesta patvirtinti 2018 m. TOK finansines ataskaitas, 2020 m. biudžetą ir EOK įstatų pakeitimus, įskaitant TOK rekomendacijas dėl lyčių lygybės, kuriomis siekiama suteikti EOK pagrindinį vaidmenį didinant moterų skaičių pagrindinėse sporto vadybos pozicijose.

Asamblėjai buvo pateiktos 2023-ųjų metų Europos žaidynių, kurios vyks Krokuvoje ir Malapolskoje, taip pat Tokijo 2020 m. olimpinių žaidynių, 2022 metų Pekino ir Milano-Kortinos 2026 žiemos olimpinių žaidynių ataskaitos.

Buvęs EOK vykdomojo komiteto narys ir Slovakijos olimpinio komiteto prezidentas Frantisekas Chmelaras asamblėjos metu buvo apdovanotas EOK ordinu „Už nuopelnus“.

Generalinė asamblėja baigėsi šeštadienį, spalio 26 d. dieną. Jos pabaigoje tradiciškai buvo paskelbtas geriausias jaunasis Europos sportininkas. Šįkart ja tapo ir Piotro Nurowskio prizą atsiėmė šuolininkė į aukštį iš Ukrainos Jaroslava Mahučik.

Asamblėjos nariai taip pat pasveikino Lenkijos nacionolainį olimpinį komitetą 100-ųjų metinių proga. LTOK prezidentė kolegoms iš Lenkijos įteikė LTOK apdovanojimą „Pergalė“.Diena anksčiau Varšuvoje vyko EOK Vykdomojo komiteto posėdis. D. Gudzinevičiūtė su kitais TOK Vykdomojo komiteto nariais bei TOK prezidentu T. Bachu lankėsi Lenkijos prezidentūroje. Su kaimyninės šalies prezidentu Andrzejumi Duda buvo aptartos Europos ir Lenkijos sporto ateities kryptys ir prioritetai.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS