Iškovoti medaliai? 1

2019 m. Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis Sarajeve

Faktai ir skaičiai

8 sporto šakos, 32 medalių komplektai, 911 sportininkų iš 46 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 21 šalies atstovai): 1. Norvegija – 12 (6, 1, 5), 2. Šveicarija – 12 (5, 5, 2), 3. Prancūzija – 11 (4, 3, 4), … 17-19. Lietuva, Belgija ir Estija – 1 (0, 1, 0).

Lietuva festivalyje

Algimanto Šalnos auksinį triumfą menančioje 1984 m. olimpinių žiemos žaidynių sostinėje startavo 11 jaunųjų Lietuvos sportininkų – po keturis slidininkus ir biatlonininkus, dvi kalnų slidininkės ir vienas snieglenčių sporto atstovas. Dvylikta komandos nare turėjusi būti dailiojo čiuožimo atstovė Paulina Ramanauskaitė liko Lietuvoje dėl traumos – kaunietei skilo kairės pėdos kaulas.

Žaidynių atidarymą Lietuvos vėliavą nešęs snieglentininkas Motiejus Morauskas iškovojo sidabro medalį didžiojo šuolio („big air“) varžybose. Be to, jis užėmė ketvirtąją vietą akrobatinio nusileidimo („slopestyle“) rungtyje.

Savo tėvo Artūro Morausko treniruojamas Motiejus pratęsė šeimos tradiciją iškovoti medalį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje – 2011 m. vasaros olimpiniame festivalyje čempione tapo bėgikė Modesta Morauskaitė.

Sarajeve slalomo varžybose 34-ta buvo kalnų slidininkė Smiltė Bieliūnaitė, tarp mūsų šalies biatlonininkų geriausiai pasirodė 55-ąją vietą 7,5 km sprinte ir 12,5 km persekiojimo lenktynėse užėmęs Gytis Mikoliūnas. Geriausia slidininkų vieta asmeninėse varžybose – 64-oji. Ją 7,5 km lenktynėse užėmė Edvinas Šimonutis.