Iškovoti medaliai? 3
2018 m. Buenos Airių jaunimo vasaros olimpinės žaidynės

Faktai ir skaičiai

32 sporto šakos, 239 medalių komplektai, 3997 sportininkai iš 206 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 93 šalių sportininkai): 1. Rusija – 59 (29, 18, 12), 2. Kinija – 36 (18, 9, 9), 3. Japonija – 39 (15, 12, 12), … 52-55. Lietuva, Danija, Slovakija, Tunisas – 3 (1, 1, 1).

Lietuva žaidynėse

Lietuvai tango gimtinėje atstovavo 15 sportininkų, atstovavusių aštuonioms sporto šakoms – plaukimui, šaudymui, lengvajai atletikai, irklavimui, gimnastikai, šiuolaikinei penkiakovei, stalo tenisui, sunkiajai atletikai. Atidarymo iškilmėse Lietuvos vėliava buvo patikėta rutulio stūmikui Dominykui Čepiui.

Plaukikės Agnė Šeleikaitė bei Kotryna Teterevkova iškovojo tris visų spalvų apdovanojimus. Žaidynėse buvo pagerinti du Lietuvos jaunimo rekordai, daugelis mūsų sportininkų pasiekė geriausius asmeninius rezultatus.

Žaidynių auksą 50 m krūtine rungtyje laimėjo buvusio Rūtos Meilutytės trenerio Giedriaus Martinionio auklėtinė A.Šeleikaitė.

Dar du medalius Lietuvai iškovojo K.Teterevkova. Ji buvo antra 200 m krūtine plaukime, o perpus trumpesnę distanciją baigė trečia.

2018 m. Europos jaunių irklavimo čempionate trečią, o pasaulio čempionate ketvirtą vietą užėmusios irkluotojos Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė joms neįprastos 500 m distancijos trasoje liko šeštos.

Aštuntąją vietą šaudymo pneumatiniu pistoletu iš 10 m atstumo varžybose pelnė Greta Rankelytė.

Sunkiaatletis Žilvinas Žilinskas drauge su treneriu Vincu Šlevinskiu vos atvykę į Buenos Aires nusprendė šoktelėti į aukštesnę svorio kategoriją. Tad marijampolietis dalyvavo ne iš anksto planuotos svorio kategorijos iki 69 kg, o iki 77 kg varžybose. Ir užėmė septintąją vietą.