Kur? RUSIJA
Iškovoti medaliai? 0

2014 m. Sočio žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 2780 sportininkų iš 88 rinktinių. Buvo išdalinti 98 medalių komplektai.

Daugiausia medalių Sočio žaidynėse iškovojo (iš viso medalius laimėjo 85 rinktinių nariai): 1. Rusija – 29 (11, 9, 9), 2. Norvegija – 26 (11, 5, 10), 3. Kanada – 25 (10, 10, 5).

Lietuva žaidynėse

Lietuvai Sočio olimpinėse žaidynėse atstovavo devyni sportininkai – šokių ant ledo pora, po du kalnų slidininkus, slidininkus ir biatlonininkus, čiuožėja trumpuoju taku.

Aukščiausiai – į 16-ąją vietą – pakilo čiuožėja trumpuoju taku Agnė Sereikaitė. Ledo šokėjai Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas užėmė 17-ąją vietą.

Daugiausia intrigos sukūrė biatlonininkas Tomas Kaukėnas, 20 km lenktynėse ilgai buvęs tarp lyderių ir tik paskutiniame ugnies ruože po trijų netaiklių šūvių smuktelėjęs į 23-iąją poziciją.

Įdomūs faktai

Sočio olimpinių žaidynių programoje buvo net nemažai naujų rungčių. Tai – biatlono mišri estafetė, moterų šuoliai su slidėmis, dailiojo čiuožimo, rogučių sporto mišrių komandų varžybos, slidinėjimo puslankis, slidinėjimo ir snieglenčių akrobatinis nusileidimas, snieglenčių paralelis slalomas.

Italijos rogučių sporto legenda Arminas Zöggeleris tapo pirmuoju atletu, laimėjusiu žiemos olimpinių žaidynių medalius šešiose žaidynėse iš eilės.

Sočio žaidynių olimpinį parką supančiose gatvėse jau 2014 m. surengtas „Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempionato etapas.