Kur? DIDŽIOJI BRITANIJA
Iškovoti medaliai? 5

2012 m. Londono vasaros olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Londono vasaros olimpinėse žaidynėse dalyvavo 10 568 sportininkai iš 204 rinktinių. Buvo kovojama dėl 302 medalių komplektų.

Daugiausia medalių Londono žaidynėse iškovojo (iš viso medalius laimėjo 85 rinktinių nariai): 1. JAV – 104 (46, 28, 30), 2. Kinija – 91 (38, 31, 22), 3. Didžioji Britanija – 65 (29, 17, 19), … 35. Lietuva – 5 (2, 0, 3).

Lietuva žaidynėse

Lietuvai Londone atstovavo 62 sportininkai – badmintono, baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, buriavimo, dviračių plento ir treko, dziudo, gimnastikos, imtynių, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės.

Lietuvos sportininkai Londone iškovojo penkis medalius, tiesa, po kelerių metų mūsų šalies medalininkų sąrašas pasikeitė.

Sporto pasaulį Londono olimpinėse žaidynėse sudrebino 15-metė plaukikė Rūta Meilutytė, iškovojusi olimpinį auksą 100 m distancijoje krūtine ir tapusi sporto mėgėjų iš visos planetos numylėtine.

Dar vieną aukso medalį į Lietuvos olimpinę taupyklę įdėjo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Bronzos medalius iškovojo imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas.

Sidabro medalis Londone buvo įteiktas vienvietę kanoją irklavusiam Jevgenijui Šuklinui. Tačiau 2019 m. vasarį paskelbta, kad atliekant pakartotinį tyrimą, Lietuvos kanojininko mėginyje aptikta draudžiamo preparato dehidrochlormetiltestosterono. O 2019 m. birželio 12 dieną LTOK gavo Tarptautinio olimpinio komiteto Disciplinarinės komisijos raštą, kuriame skelbiama, kad J.Šuklinas netenka Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio.

Tuo tarpu septynkovininkė Austra Skujytė Londone liko penkta, bet 2013 metais dėl draudžiamų preparatų vartojimo buvo diskvalifikuota ketvirtąją vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka, o 2016 metais Tarptautinis olimpinis komitetas analogišką bausmę pritaikė trečiąją vietą užėmusiai rusei Tatjanai Černovai. Tad A.Skujytė pakilo į trečiąją vietą. Olimpinį bronzos medalį 2018 m. gruodžio 20 d. per „LTeam apdovanojimų“ iškilmes įteikė LTOK prezidentė, TOK narė Daina Gudzinevičiūtė.

Į geriausiųjų aštuonetus Londone pateko disko metikai Virgilijus Alekna (4 vieta) ir Zinaida Sendriūtė (8), treko dviratininkė Simona Krupeckaitė (5 ir 7 vietos), buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė (6), irkluotojai vienvietininkai Mindaugas Griškonis (8) ir Donata Vištartaitė (8) bei porinę dvivietę irklavę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris (6), plaukikas Giedrius Titenis (8), imtynininkas Edgaras Venckaitis (7), penkiakovininkas Justinas Kinderis (8). Aštuntąją vietą užėmė Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuriai atstovavo Darius Songaila, Šarūnas Jasikevičius, Simas Jasaitis, Rimantas Kaukėnas, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis, Antanas Kavaliauskas.

Lietuvos vėliavą žaidynių uždarymo iškilmėse nešė disko metikas Virgilijus Alekna.

Įdomūs faktai

Trys sportininkai iš tuo metu TOK dar nepripažintų Nyderlandų Antilų ir vienas iš Pietų Sudano Londono žaidynėse dalyvavo su TOK vėliava.

Bahreinas, Bostvana, Kipras, Gabonas, Grenada, Gvatemala ir Juodkalnija iškovojo pirmusoius savo istorijoje olimpinius medalius.

Olimpinių žaidynių programoje debiutavo moterų boksas, pirmą kartą nuo 1924 m. olimpiniame teniso turnyre vyko mišrių dvejetų varžybos.