Iškovoti medaliai? 8
2003 m. Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis Paryžiuje

Faktai ir skaičiai

10 sporto šakų, 95 medalių komplektai, 2000 sportininkų iš 48 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 39 šalių sportininkai): 1. Rusija – 44 (18, 10, 16), 2. Vengrija – 30 (14, 8, 8), 3. Rumunija – 13 (7, 1, 5), … 11. Lietuva – 8 (3, 1, 4).

Lietuva festivalyje

Festivalis Paryžiuje lietuviams buvo itin sėkmingas. Šalies rinktinėje buvo 56 sportininkai – lengvosios atletikos, dziudo, krepšinio, stalo teniso, dviračių sporto, plaukimo, gimnastikos atstovai. Jie iškovojo net aštuonis apdovanojimus.

Aukso medaliais pradžiugino bėgikė Lina Grinčikaitė (100 m), stalo tenisininkė Lina Misikonytė ir dziudo imtynininkas Alius Bračiulis.

Rutulio stūmikė Alina Vaišvilaitė pasipuošė sidabru.

Bronzą iškovojo Lietuvos delegacijos vėliavnešys atidarymo iškilmėse rutulio stūmikas Vidas Klibavičius ir trys dziudo imtynininkai – Raimonda Gedutytė, Justinas Gramba ir būsimasis olimpietis Karolis Bauža.

Stasio Žaliabarščio treniruojamos Lietuvos krepšininkės užėmė ketvirtąją vietą. Ketvirtas 800 m bėgime finišavo Vitalijus Kozlovas, šeštas 1500 m bėgime – Vitalijus Gorbunovas. Šeštąją vietą užėmė plaukikas Aurimas Valaitis (200 m krūtine).

Tarp festivalio dalyvių buvo ir vėliau ryškia Lietuvos dviračių sporto žvaigžde tapęs Ramūnas Navardauskas, 2012 m. Londono ir 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis. Jis grupinėse lenktynėse užėmė aštuntąją vietą, o asmeninėse – 16-ąją.