Iškovoti medaliai? 1
2001 m. Europos jaunimo žiemos olimpinės dienos Vuokatyje

Faktai ir skaičiai

7 sporto šakos, 28 medalių komplektai, 1111 sportininkų iš 40 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 15 šalių sportininkai): 1. Rusija – 16 (11, 3, 2), 2. Suomija – 13 (3, 2, 8), 3. Italija – 8 (3, 2, 3), … 15. Lietuva – 1 (0, 1, 0).

Lietuva dienose

Renginys buvo itin sėkmingas Lietuvai – buvo iškovotas pirmas medalis žiemą.

Lietuvai Vuokatyje atstovavo septyni sportininkai. Tarp jų buvo net keturi būsimieji olimpiečiai – biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė, kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas ir slidininkai Aleksejus Novoselskis bei Irina Terentjeva.

Būtent I.Terentjeva iškovojo Lietuvai pirmąjį jaunimo žiemos olimpinių dienų medalį – 10 km lenktynėse ji finišavo antra. Sėkmingai I.Terentjeva pasirodė ir sprinto distancijoje, kurią įveikė devinta.

Aukščiausia D.Rasimovičiūtės užimta vieta 19-ta, A.Novoselskio 21-a, V.Rumiancevo – 43-ia.

Lietuva pateko tarp 15-os šalių, iškovojusių medalius, o 25 valstybės liko be apdovanojimų.