Kur? JAPONIJA
Iškovoti medaliai? 0

1998 m. Nagano žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Nagano žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 2176 sportininkai iš 72 šalių. Jie išsidalino 68 medalių komplektus.

Daugiausia medalių Nagano žaidynėse iškovojo (iš viso medalius laimėjo 24 rinktinių atstovai): 1. Vokietija – 29 (12, 9, 8), 2. Norvegija – 25 (10, 10, 5), 3. Rusija – 18 (9, 6, 3).

Lietuva žaidynėse

Pirmą kartą žiemos žaidynių istorijoje Lietuva pateko į prizinį aštuonetą – aštuntąją vietą iškovojo šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

Nagano olimpinėse žaidynėse Lietuvai dar atstovavo trys slidininkai, biatlonininkas ir kalnų slidininkas.

Prieš tai dvejose olimpinėse žaidynėse biatlono varžybose dalyvavusi Kazimiera Strolienė šįkart startavo slidinėjimo lenktynėse.

Kalnų slidinėjimo varžybose Lietuvos garbę gynė JAV lietuvis Linas Marius Vaitkus.

Lietuvos vėliavą atidarymo parade nešė slidininkas Ričardas Panavas.

Olimpiniu vicečempionu Nagane tapo Rusijos rinktinei atstovavęs Darius Kasparaitis.

Įdomūs faktai

Olimpinių žaidynių programoje debiutavo snieglenčių sportas, akmenslydis ir moterų ledo ritulys. Vyrų ledo ritulio varžybose pirmą kartą leista dalyvauti Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) žaidėjams.

Žiemos olimpinėse žaidynėse pirmą kartą dalyvavo Azerbaidžano, Kenijos, Makedonijos, Urugvajaus ir Venesuelos sportininkai. Iranas į žiemos žaidynes grįžo po 22 metų pertraukos.

Jauniausia istorijoje olimpine čempione tapo JAV dailiojo čiuožimo atstovė Tara Lipinski – triumfo dieną jai buvo 15 metų ir 255 dienos.