Iškovoti medaliai? 3

1997 m. Europos jaunimo vasaros olimpinės dienos Lisabonoje (Portugalija)

Faktai ir skaičiai

10 sporto šakų, 85 medalių komplektai, 2500 sportininkų iš 47 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 42 šalių sportininkai): 1. Rusija – 42 (18, 13, 11), 2. Ukraina – 22 (11, 5, 6), 3. Didžioji Britanija – 23 (10, 2, 11), … 28. Lietuva – 3 (0, 2, 1).

Lietuva dienose

Lisabonoje mūsų delegaciją sudarė 52 sportininkai, atstovavę septynioms sporto šakoms – buriavimui, dviračių sportui, dziudo, futbolui, gimnastikai, lengvajai atletikai, plaukimui.

Sidabro medalį iškovojo antra 1500 m bėgimo finišo liniją kirtusi Rasa Drazdauskaitė ir tik po baudinių serijos (0:0, baudiniai 5:6) finale gruzinams  nusileidę Antano Komskio treniruojami Lietuvos futbolininkai (Povilas Požerskis, Rimantas Cepovas, Nerijus Sasnauskas, Gvidas Grigas, Andrius Puotkalis, Irmantas Zelmikas, Kęstutis Deveika, Virmantas Lemežis, Mindaugas Puodžiūnas, Rolandas Karčemarskas, Mindaugas Maksvytis, Artūras Sobolis, Rimas Šarka, Eugenijus Filonovas, Martynas Karalius). Prieš tai lietuviai įveikė graikus ir norvegus. Treti liko varžybų šeimininkai portugalai.

Bronzos medalį 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje laimėjo būsimasis olimpietis plaukikas Rolandas Gimbutis.

Ketvirtąją vietą iškovojo ieties metikas Ričardas Keršulis, penkta 400 m distancijoje finišavo bėgikė Inesa Kliukoitytė. Penktas buvo ir dziudo imtynininkas Mantas Vaidilauskas.

Tarp dviratininkų buvo vėliau vienu geriausių visų laikų Lietuvos profesionalų tapęs Tomas Vaitkus, o buriavimo varžybose 20-ąją vietą užėmė būsimoji olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė.