Kur? KANADA
Iškovoti medaliai? 2

1988 m. Kalgario žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Kalgario žaidynėse dalyvavo 1423 sportininkai iš 57 rinktinių. Jie išsidalino 46 medalių komplektus.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 17 rinktinių nariai): 1. SSRS – 29 (11, 9, 9), 2. VDR – 25 (9, 10, 6), 3. Šveicarija – 15 (5, 5, 5).

Lietuva žaidynėse

Dar vieną naują olimpinės Lietuvos sporto istorijos metraščio puslapį atvertė Vida Vencienė, Kalgaryje iškovojusi net du medalius.

10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi lietuvė tapo olimpine čempione, o 5 km distancijoje klasikiniu stiliumi iškovojo bronzą.

Daugiau nė vienam Lietuvos žiemos sporto šakų atstovui nėra pavykę olimpinėse žaidynėse iškovoti du medalius.

Įdomūs faktai

Olimpinių žaidynių programoje debiutavo vyrų ir moterų „Super G“ rungtis, Šiaurės dvikovės ir šuolių su slidėmis komandų varžybos, greitojo čiuožimo moterų 5000 m lenktynės. O dvi rungtys sugrįžo į žaidynes – kalnų slidinėjimo vyrų ir moterų dvikovė.

Žiemos olimpinėse žaidynėse pirmą kartą dalyvavo Fidžio, Guamo, Gvatemalos, Jamaikos ir Olandų Antilų sportininkai.

Rytų Vokietijos sportininkė Christa Rotheburger laimėjo auksą greitojo čiuožimo 1000 m distancijoje. Po septynių mėnesių Seule ji iškovojo sidabrą dviračių sporto varžybose ir tapo vienintele sportininke, tais pačiais metais pelniusia medalius žiemos ir vasaros olimpinėse žaidynėse.