Kur? JAV
Iškovoti medaliai? 0

1980 m. Leik Plesido žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Po 48 metų pertraukos į Leik Plesidą sugrįžusiose žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 1072 sportininkai iš 37 rinktinių. Jie išsidalino 38 medalių komplektus.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 19 rinktinių nariai): 1.  SSRS – 22 (10, 6, 6), 2. VDR – 23 (9, 7, 7), 3. JAV – 23 (6, 4, 2).

Įdomūs faktai

Norint užtikrinti, kad visos varžybos vyktų kokybiškomis sąlygomis, pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje naudotos dirbtinio sniego patrankos.

JAV čiuožėjas Ericas Heidenas laimėjo visas penkias greitojo čiuožimo rungtis, visose pasiekęs olimpinius rekordus. Jis tapo pirmuoju olimpiečiu istorijoje, tose pačiose žaidynėse iškovojusiu penkis aukso medalius asmeninėse rungtyse.

Istorinę pergalę, vėliau pavadintą Stebuklu ant ledo, iškovojo JAV ledo ritulininkai. Šios šalies komanda, sudaryta daugiausia iš studentų, finaliniame etape 4:3 palaužė patyrusią SSRS komandą. Auksą amerikiečiams užtikrino laimėjimas 4:2 prieš Suomiją.