Kur? JAV
Iškovoti medaliai? 0

1960 m. Skvo Velio žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Skvo Velio olimpinėse žaidynėse dalyvavo 665 sportininkai iš 30 šalių. Jie išsidalino 27 medalių komplektus.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 14 rinktinių atstovai): 1. SSRS – 21 (7, 5, 9), 2. Jungtinė Vokietijos komanda – 8 (4, 3, 1), 3. JAV – 10 (3, 4, 3).

Įdomūs faktai

Pirmą kartą olimpiniame ledo ritulio turnyre dalyvavo Australijos vyrų komanda. Vėliau ji nė karto nepateko į olimpines varžybas.

Vienintelį kartą žiemos olimpinių žaidynių programoje nebuvo bobslėjaus, nes organizatoriai atsisakė statyti trasą, kadangi tik devynios šalys planavo dalyvauti varžybose.

Olimpinėse žaidynėse debiutavo vyrų biatlonas ir moterų greitasis čiuožimas.

Kalnų slidinėjimo teisėjai, suabejoję, ar sportininkas nepraleido vartų slalomo varžybose, paprašė CBS televizijos peržiūrėti vaizdo juostą. Tada ir gimė idėja per varžybas rodyti vaizdo pakartojimus.

Prancūzas Jeanas Vouarnet tapo pirmuoju kalnų slidininku, iškovojusiu medalį šliuožiant ne tada įprastomis medinėmis, bet metalu padengtomis slidėmis.

Pirmą kartą žiemos žaidynėse dalyvavo Pietų Afrikos Respublika. Vėliau ši šalis dėl apartheido politikos ilgam buvo atsidūrusi olimpinių žaidynių užribyje ir į žiemos žaidynes sugrįžo tik 1994 m.