Kur? ITALIJA
Iškovoti medaliai? 0

1956 m. Kortina d‘Ampeco žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Kortina d‘Ampeco žaidynėse dalyvavo 821 sportininkas iš 32 šalių. Jie kovojo dėl 24 medalių komplektų.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 13 rinktinių atstovai): 1. SSRS – 16 (7, 3, 6), 2. Austrija – 11 (4, 3, 4), 3. Suomija – 7 (3, 3, 1).

Įdomūs faktai

Pirmą kartą per žaidynių atidarymą olimpinę sportininkų priesaiką skaitė moteris – ši garbė buvo patikėta Italijos kalnų slidininkei, 1952 m. Oslo žaidynių bronzos medalininkei Giulianai Chenal-Minuzzo.

Pirmą kartą medalių lentelės viršūnėje atsidūrė žiemos žaidynėse debiutuojanti šalis – SSRS. Taip pat pirmą kartą žiemos žaidynėse dalyvavo Bolivijos ir Irano sportininkai. Rytų ir Vakarų Vokietijos atletai atstovavo vienai rinktinei.

Pirmuosius žiemos olimpinių žaidynių medalius iškovojo Lenkija ir Japonija.

Austras Toni Saileris tapo pirmuoju sportininku, laimėjusiu visas tris kalnų slidinėjimo rungtis – slalomą, didįjį slalomą ir greitąjį nusileidimą.

Olimpinių žaidynių programą papildė dvi naujos slidinėjimo rungtys – vyrų 30 km distancija ir moterų estafetė 3×5 km.

Kortina d‘Ampeco žaidynės pirmą kartą buvo transliuojamos kelių šalių televizijos žiūrovams.

Tai buvo paskutinės žiemos žaidynės, kuriose dailiojo čiuožimo varžybos vyko atviroje čiuožykloje.