Iškovoti medaliai? 0

1904 m. Sent Luiso vasaros olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Pirmą kartą ne Europoje surengtose olimpinėse žaidynėse dalyvavo 651 sportininkas iš dvylikos šalių.

Šiose žaidynėse pirmą kartą už pirmąją vietą buvo įteikti aukso, už antrąją – sidabro, už trečiąją – bronzos medaliai. Iš viso buvo išdalinti 95 medalių komplektai.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 10 rinktinių atstovai): 1. JAV – 239 (78, 82, 79), 2. Vokietija – 13 (4, 4, 5), 3. Kuba – 9 (4, 2, 3).

Įdomūs faktai

Sent Luise žaidynės tęsėsi net keturis su puse mėnesio. Jos tiesiog paskendo pasaulinės mugės, kurios metu buvo švenčiamas Luizianos teritorijos įsigijimas iš Prancūzijos, chaose.

Į žaidynes atvyko vos 62 atletai ne iš Šiaurės Amerikos.

Olimpinių žaidynių programoje debiutavo boksas, laisvosios imtynės, dešimtkovė ir svarmenų kilnojimas.

Plaukimo varžybos buvo surengtos laikiname tvenkinyje miesto centre, kuriame buvo demonstruojami neskestančios gelbėjimosi valtys, skirtos okeanų laineriams.

Maratono bėgimo čempionu pripažintas amerikietis Thomas Hickas. Auksas jam atiteko po to, kai buvo diskvalifikuotas jo tėvynainis Fredas Lorzas – paaiškėjo, kad šis lengvaatletis didžiąją dalį distancijos įveikė važiuodamas automobiliu.