16-asis vasaros EJOF: paskelbta naujoji data

2020 m. gegužės 11 d.

Po diskusijų tarp Europos olimpinių komitetų (EOK) sutarta dėl naujos XVI Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) datos – Slovakijos mieste Banska Bistrica jį nuspręsta surengti 2022 metų liepos 24-30 dienomis.

Originaliai vasaros EJOF turėjo vykti 2021 metų liepos 25-31 dienomis, tačiau tuo pat metu bus rengiamos ir dėl COVID-19 viruso sukeltos pandemijos į 2021-uosius perkeltos Tokijo žaidynės. Būtent todėl, kad šie dviejų olimpinių renginių tvarkraščiai nesirikstų, ir buvo nuspręsta pakeisti EJOF datą.

„Festivalis jauniesiems Europos sportininkams yra ypatingai svarbios varžybos, todėl esame labai dėkingi jo organizatoriams, Banska Bistrica miesto ir Slovakijos vadovams už pademonstruotą lankstumą“, – dėkojo EOK generalinis sekretorius Raffaele Pagnozzi.

„Nors pasaulinė pandemija ir sujaukė mūsų pasirengimą, tačiau nė nesvarstėme apie festivalio atšaukimą, – pabrėžė Banska Bistrica meras ir organizacinio komiteto vadovas Janas Nosko. – Gavome papildomus 12 mėnesių paruošti savo sporto bazes ir surengti aukščiausios kokybės Europos jaunimo olimpinį festivalį.

Mūsų tikslas – suorganizuoti kompaktišką renginį, sutalpinant kaip įmanoma daugiau sporto šakų santykinai nedidelėje vietoje. Nepaisant dabartinės krizės mums netrūksta nei jėgų, nei motyvacijos. Nekantraujame sporto šeimą Banksa Bistricoje priimti 2020 metų liepą.“

Organizatoriai yra pasiryžę šį EJOF paversti itin tvariu renginiu. Didžioji dalis sporto bazių jau yra įrengtos, o ir daugelio sporto šakų varžybos bus rengiamos viename sporto kompleksų parke, tad nei sportininkams, nei sirgaliams transportas nebus reikalingas.

Tikimasi, kad Slovakijoje 2022 metais varžysis apie 3000 atletų iš 50 Europos nacionalinių olimpinių komitetų. Sportininkai nuo 14 iki 18 metų dėl medalių kovos 11 sporto šakų varžybose.

2019 metais Baku vykusiame XV vasaros EJOF Lietuvai sidabro medalį iškovojo tenisininkas Vilius Gaubas, o iš viso nuo 1991-ųjų organizuojamuose vasaros festivaliuose mūsų šalies atstovams yra pavykę laimėti net 48 medalius.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS