Gegužės 8 dieną pedagogus, savivaldybių ir jaunimo organizacijų atstovus, trenerius bei visus, neabejingus olimpiniam judėjimui, kviečiame atvykti į Kauną, kur vyks dešimtasis Olimpinio švietimo forumas „Tai – daugiau nei tik sportas“. Iki registracijos pabaigos liko vos savaitė, tad kviečiame suskubti ir rezervuoti sau vietą.
Kas laukia šiame kasmetiniame renginyje?
Viena iš renginio dalių – aktuali ir visuomeniškai reikšminga diskusija „Sveika piliečių gyvensena – investicija į sėkmingą Lietuvą“. Diskusijos metu bus nagrinėjami svarbiausi šiuolaikinės sveikatos sampratos aspektai ir ieškoma atsakymų į klausimą: ką reiškia būti sveikam šiandieninėje Lietuvoje ir kaip sveika gyvensena prisideda prie asmens bei visuomenės gerovės.
Sveikata – tai ne tik fizinis aktyvumas ar subalansuota mityba, bet ir emocinis stabilumas, socialiniai ryšiai bei ilgalaikę vertę kuriantys įpročiai, svarbūs tiek individui, tiek visuomenei. Kaip ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas nuo ankstyvo amžiaus? Kokį vaidmenį šiame procese atlieka švietimo sistema, sportas, psichologinė parama ir visuomenės sąmoningumas?
Diskusijos dalyviai:
Prof. dr. Arūnas Emeljanovas – Lietuvos sporto universiteto profesorius, biomedicinos mokslų daktaras, kuris diskusijoje skirs dėmesį fiziniam aktyvumui ir jo poveikiui ne tik kūno, bet ir proto sveikatai. Jo įžvalgos padės geriau suprasti, kodėl reguliarus judėjimas turėtų tapti neatsiejama kasdienybės dalimi.
Sporto psichologė Inga Stasiulionytė kvies giliau pažvelgti į emocinę sveikatą ir jos sąsajas su pasiekimais, vidine motyvacija bei gyvenimo kokybe. Ji atkreips dėmesį į tai, kad tik visapusiška žmogaus gerovė gali tapti tvarios sėkmės pagrindu.
Klinikos „Neodenta" gydytojas, sveikos gyvensenos entuziastas Justinas Bardijevskis kvies pažvelgti į sveiką gyvenseną per odontologo darbo prizmę – kaip kasdieniai įpročiai formuoja mūsų sveikatą, nuo burnos higienos iki bendros kūno gerovės.
Diskusiją moderuos dr. Simona Pajaujienė – Lietuvos sporto universiteto docentė, sveikatingumo sektoriaus ekspertė, trenerė, aktyvios gyvensenos motyvatorė. Ji padės diskusijos dalyviams atrasti bendras kryptis ir apibrėžti, į ką turėtume sutelkti dėmesį siekdami kurti sveiką ir aktyvią visuomenę.
Ši diskusija kvies susimąstyti, kokią vietą sveikata užima mūsų prioritetų sąraše. Taip pat, kaip valstybės politika, švietimas bei bendruomenių iniciatyvos gali prisidėti prie sąmoningesnių piliečių ugdymo.
Prieš diskusiją pranešimą skaitys prof. dr. Arūnas Emeljanovas „Fizinis aktyvumas: mada ar būtinybė?“. Vienas žinomiausių šalies fizinio aktyvumo tyrėjų aptars judėjimo naudą ne tik fizinei ir psichikos sveikatai, bet ir visapusiškai socialinei gerovei, o taip pat kvies permąstyti, kaip visuomenė, švietimo sistema ir kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie sveikesnės ateities kūrimo.
Remdamasis naujausiais moksliniais tyrimais, profesorius atskleis, kaip reguliarus judėjimas gali padėti ne tik išvengti lėtinių ligų, bet ir stiprinti emocinę pusiausvyrą, mažinti streso lygį bei gerinti bendravimo kokybę. Pranešime bus apžvelgtos pagrindinės sveikatos problemos, tiesiogiai susijusios su mažu fiziniu aktyvumu – tarp jų: vėžys, sarkopenija (raumenų nykimas ir funkcijos praradimas), nutukimas ir kt. Profesorius kels klausimą – kas iš tiesų yra atsakingas už visuomenės fizinį aktyvumą? Ar tai asmeninis pasirinkimas, ar sisteminis iššūkis, kurio sprendimui būtinas tarpdisciplininis bendradarbiavimas?
„Fizinis aktyvumas nėra tik sporto salės reikalas. Tai – sveikatos politika, švietimas, darbo kultūra ir mūsų kasdieniai pasirinkimai. Jei norime sveikos visuomenės, turime judėjimą grąžinti į kiekvieno žmogaus rutiną“, – sako prof. dr. Arūnas Emeljanovas.
„Vienas ir kiekvienas“ – tokį pavadinimą savo pranešimui pasirinko švietimo ekspertė Vaida Jokšienė, kuri forume kvies pažvelgti į tai, kiek daug gali vienas žmogus, kai veikia su tikėjimu, vertybėmis ir atsakomybe.
„Šiame pranešime kviesiu pažvelgti į tai, kaip vienas žmogus savo kasdieniais veiksmais gali atverti kelią fiziniam raštingumui, olimpinių vertybių patyrimui ir tvaresnei judumo kultūrai mokykloje”, – sako Klaipėdos licėjaus 3–5 klasių ugdymo skyriaus vadovė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto „Olimpinių vertybių ugdymo programos“ lektorė V. Jokšienė.
Olimpinės vertybės – pagarba, tobulėjimas, draugystė – yra ne tik sporto šūkiai. Tai kasdienės praktikos pagrindas, kuris padeda kiekvienam vaikui jaustis matomam, priimtam ir įgalintam. Kai mokytojas savo pavyzdžiu rodo, kad judėjimas yra vertybė, kiekvienas mokinys gauna ne tik žinias, bet ir įkvėpimą.
„Vienas žmogus gali pakeisti požiūrį, bet tik tada, kai tiki tuo, ką daro, – tai ir yra olimpinių vertybių gyvybė”, – tvirtina V. Jokšienė.
Dar viena forumo diskusija – „Proto, kūno ir dvasios darna”. Jos dalyviai:
Viktorija Senkutė – irkluotoja, 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja, kurios ryžtas įveikti sveikatos iššūkius, gebėjimas prisitaikyti keičiant sporto šakas, ir sugrįžimas prie irklavimo lėmė jos pasiekimus aukščiausiame lygyje.
Artur Lebedenko-Swan – „Tapk geresniu“ YouTube tinklalaidės kūrėjas, „Motyvuoti atletai“ projekto mitybos ir sporto specialistas bei įkūrėjas, „Record in Vilnius“ vaizdo studijos įkūrėjas, Delfi Plius tekstų autorius ir ISM lektorius, kurio aistra sveikam gyvenimo būdui, motyvacijai ir profesionalumui įkvepia tiek sportininkus, tiek visus, siekiančius asmeninio augimo.
Ričardas Doveika – teologas, dvasininkas ir visuomenės veikėjas, kurio gyvenimas ir veikla stiprina dvasinę stiprybę, moralinį atsakingumą ir tikėjimo vertybes, įkvepiant kitus gyventi pagal aukštus etikos ir tikėjimo standartus.
Diskusijos dalyviai pasidalins patirtimi, kaip kasdien pasiekia balansą ir ritmą tarp kūno, proto bei dvasios, kaip šis harmoningas derinys lemia jų gyvenimo kokybę, pasiekimus ir gebėjimą išlaikyti vidinę ramybę bei stiprybę.
IR TAI DAR NE VISKAS! Jau visai netrukus pristatysime dar vieną diskusiją ir pranešimą, kurie, neabejotinai sudomins, tad sekite naujienas.
„Gebėjimas susitvarkyti su įtampa ir iššūkiais varžybose praverčia ir gyvenimiškose situacijose. Sportininko gebėjimai yra labai platūs ir reikalingi darbo rinkoje. Forumo metu bus gvildenamos ir tokios temos kaip sportas padėjo pasiekti karjeros aukštumų, o šioje diskusijoje dalyvausiu ir aš. Tokie renginiai – puiki erdvė skleisti olimpines vertybes ir galimybė kalbėtis su pedagogais šiomis temomis, kurias vėliau perduoda savo auklėtiniams – jaunajai sportininkų kartai”, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.
Nepraleiskite progos pasisemti įkvėpimo iš šių nuostabių asmenybių, kviečiame pedagogus, trenerius ir sportininkus registruotis į nemokamą Olimpinio švietimo forumą „Tai – daugiau nei tik sportas“ gegužės 8 d. Kaune!
Daugiau informacijos: https://www.ltok.lt/osf/
REGISTRACIJA: https://forms.office.com/
Detali programa bus paskelbta netrukus.
Registruotis į „Olimpinio švietimo forumą“ kviečiame iki gegužės 2 dienos.
Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas, tad raginame nedelsti!
Renginio pradžia: 10 val.
Renginio vieta: Kauno lengvosios atletikos maniežas (Perkūno al. 5, Kaunas)
Renginio partneriai: „Lotus pharma”, „Arena 360”, „Neodenta”, „Lemon Gym”
Olimpinio švietimo forumo 2024 akimirkos: