lt
en
KONTAKTAI

WADA ir TOK pareiškimai dėl Sporto arbitražo teismo sprendimo

Olimpinė vėliava

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) ketvirtadienį pripažino Sporto arbitražo teismo (SAT) sprendimą, kuriuo skelbiama, kad Rusijos antidopingo agentūra (RUSADA) dvejus metus nesilaikė Pasaulinio antidopingo kodekso; ji taip pat pripažino sprendimą pritaikyti rimtas sankcijas.

SAT sprendimas

Šiuo sprendimu iš esmės patvirtinama 2019 m. lapkričio mėn. WADA nepriklausomo reikalavimų laikymosi peržiūros komiteto  rekomendacija, kuriai 2019 m. gruodžio 9 d. vienbalsiai pritarė agentūros vykdomasis komitetas.

SAT nutarimas aiškai patvirtina WADA teiginį, kad Maskvos laboratorijos duomenys buvo sąmoningai pakeisti prieš 2019 m. sausio mėn. WADA operatyvinės informacijos ir tyrimų skyriui juos nukopijuojant ekspertizės tikslais, bei kopijavimo proceso metu. Tai buvo daroma vykdant operaciją LIMS, pažeidžiant svarbiausius Vykdomojo komiteto nustatytus kriterijus, kai, taikant griežtas sąlygas, 2018 m. rugsėjo mėn. buvo atstatytas RUSADA statusas į reikalavimų besilaikančios agentūros statusą.

WADA prezidentas Witold Banka teigė: „WADA džiaugiasi, laimėjusi šią svarbią bylą. Įdėjome visas pastangas, tirdami šią labai sudėtingą bylą ir pristatydami mūsų argumentus Sporto arbitražo teismui. Komisija aiškiai patvirtino mūsų išvadas, kad Rusijos valdžios institucijos įžūliai ir neteisėtai manipuliavo Maskvos laboratorijos duomenimis, siekdamos nuslėpti oficialių institucijų vykdomą dopingo schemą. Rusijai nuolat tam priešinantis ir neigiant, mes, laikydamiesi tinkamų procedūrų, aiškiai įrodėme savo argumentus. Šiuo atžvilgiu sprendimas yra svarbus momentas viso pasaulio sportininkams ir visiems, pasisakantiems už švarų sportą.

Tačiau esame nusivylę, kad SAT teisėjų kolegija neatsižvelgė į mūsų prašymą ir nepatvirtino visų mūsų rekomenduotų sankcijų ketverių metų laikotarpiui. Manome, kad jos buvo proporcingos ir pagrįstos, bet, galų gale, WADA nėra teisminė institucija, o kaltinančioji, baudžiamojo persekiojimo institucija, tad turime gerbti teisėjų kolegijos sprendimą. Ik šiol tai griežčiausias sankcijų kompleksas, taikytas kuriai nors šaliai dėl su dopingu susijusių pažeidimų, tad šis sprendimas aiškiai pabrėžia ryžtingą ir į procesą orientuotą WADA požiūrį į efektyvų šios bylos išsprendimą. Per ateinančius dvejus metus Rusijai nebus leidžiama dalyvauti, teikti konkursinius pasiūlymus ar surengti bet kokį olimpinį renginį, įskaitant dvejas olimpines ir parolimpines žaidynes ir daugelį kitų svarbių renginių. Nebus keliama Rusijos vėliava, nebus grojamas Rusijos himnas. Tai siunčia aiškią žinią, kad oficialių institucijų sukčiavimas ir suderintos pastangos pakirsti pasaulinę antidopingo sistemą nebus toleruojamos.

Didžiulis Rusijos valdžios institucijų manipuliavimas duomenimis, kuriuos iš Maskvos laboratorijos paėmė WADA operatyvinės informacijos ir tyrimų skyrius, buvo naujausias pažeidimas ilgame nusikalstamų veikų sąraše, ir šiandien sukėlė didelių pasekmių valdžios institucijoms. Rusijos valdžios institucijoms buvo suteiktos visos galimybės susitvarkyti viduje ir vėl prisijungti prie pasaulinės antidopingo bendruomenės savo sportininkų ir profesinio sąžininingumo labui, tačiau vietoje to jos pasirinko ir toliau eiti apgaulės ir neigimo keliu.“

Pagal ISCCS 10.4.1 straipsnį WADA tikisi, kad visą argumentuotą sprendimą SAT viešai paskelbs kitą savaitę.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pareiškimas, išsakytą po SAT nutarimo:

TOK atsižvelgė į SAT sprendimą. Atidžiai įvertinsime sankcijų skyrimą ir jų pasekmes olimpinio judėjimo varžyboms, visų pirma 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms ir 2022 m. Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms. Šiuo atžvilgiu TOK konsultuosis su tarptautinėmis federacijomis ir Tarptautiniu parolimpiniu komitetu, kad būtų laikomasi nuoseklaus požiūrio įgyvendinant paskirtas priemones.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS