Tokijo žaidynių B finale tik olimpiniam vicečempionui nusileidęs Mindaugas Maldonis: „Man tai reiškia labai daug“

2021 m. rugpjūčio 5 d.

Kipras Štreimikis

Lietuvos baidarininkas Mindaugas Maldonis antras kirto finišo liniją vienviečių baidarių 200 m distancijos B finale ir galutinėje Tokijo olimpinių žaidynių įskaitoje iškovojo dešimtąją vietą.

„Po finišo atrodė, kad esu ketvirtas arba-penktas. Nes čia nebuvo aiškiai pažymėtas finišas. Galvojau, kad gal visgi ketvirtas. Tuo džiaugiausi. O kai sužinojau, kad antras, žiauriai apsidžiaugiau. Man tai reiškia labai daug. Žiauriai. Sunku net žodžiais tai apibūdinti. Galvoje buvo įvairiausių scenarijų – nuo aukščiausios iki žemiausios vietos. Tiesiog buvo klausimas, kuris iš tų scenarijų išsirutulios. Tikėtis buvo galima visko. Nes prieš atvykstant į žaidynes, tu nežinai, kaip kiti atvyks pasirengę ir nežinai, kaip pats atrodysi“, – po varžybų kalbėjo 30 metų daugiškis.

B finale jį aplenkė tik šios rungties 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir 2015 m. pasaulio vicečempionas, 2019 m. Europos žaidynų čempionas Maxime‘as Beaumont‘as – 35,998 sek. Lietuvio  laikas – 36,257 sek., o trečiąją vietą užėmusio 2019 m. pasaulio vicečempiono serbo Strahinjos Stefanovičiaus – 36,329 sek.

Olimpinį auksą A finale laimėjo vengras Sandoras Totka (35,035 sek.), sidabrą iškovojo italas Manfredi Rizza (35,080 sek.), bronzą – Rio de Žaneiro olimpinis čempionas britas Liamas Heathas (35,202 sek.). Aštuntas finišavo latvis Robertas Akmenis – 36,014 sek.

Kai ir pirmą varžybų dieną, šiandien lietuviui vėl teko du kartus įveikti distanciją. Ketvirtadienį ryte Tokijo Jūros miško olimpiniame irklavimo kanale 16 stipriausių irkluotojų pusfinalyje kovojo dėl aštuonių bilietų į A finalą.

Olimpinių žaidynių debiutantas M.Maldonis antrajame pusfinalyje 200 m įveikė per 36,637 sek. ir finišavo aštuntas. Į A finalą pateko po keturis kiekvieno plaukimo dalyvius. O dar aštuonių sportininkų, tarp jų ir M.Maldonio, laukė lenktynės B finale, kur buvo išdalintos 9-16 vietos.

„Gerai, kad šiandien teko irkluoti prieš vėją. Man tai patinka. Bet pirmame šios dienos starte, pusfinalyje, man buvo sunku išsijudinti. Per ankstesnes varžybas Segede ir Barnaule būdavo žiauriai sunkus apšilimas. Savotiškas startas dar prieš startą. Čia negalėjau to daryti, nes dėl karščio tai būtų per daug pavojinga, galima nualinti organizmą. Bet šiaip dėl karščio problemų man nėra“, – paaiškino M.Maldonis.

Būtent per paskutines olimpinės atrankos varžybas, vykusias Barnaule, Rusijoje, vienintelį likusį šios rungties olimpinį kelialapį iškovojo M.Maldonis, po to dar triumfavęs ir ten pat vykusiose Pasaulio taurės etapo lenktynėse, kuriose jis pranoko Artura Seją ir tuo pačiu laimėjo nacionalinę atranką.

Prieš tai M.Maldonis kartu su savo broliu Simonu ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronziniais prizininkais šiauliečiais Aurimu Lanku ir Edvinu Ramanausku siekė patekti į Tokiją irkluodami keturvietę baidarę 500 m distancijoje. Tada visi sėdo į vienvietes ir puolė vytis tolstančią olimpinę viltį 200 m nuotolyje. Čia geriausiai pasisekė M.Maldoniui, už nugaros palikusiam net tikrus vienvietininkus A.Seją ir Igną Navakauską.

Paklaustas, kaip vertina šuolį į vienvietę baidarę ir trumpiausią, 200 m distanciją, M.Maldonis sakė: „Morališkai nesunku irkluoti šią distanciją – tik pradedi ir jau finišas. Aišku, kentėti reikia. Tai sunku. Bet tai labai smagi, galios, greičio reikalaujanti rungtis. Gaila, kad jos nebebus olimpinėse žaidynėse. Dabar reikės vėl persiorientuoti į 500 m distanciją.“