TOK olimpinio švietimo komisijos posėdyje – apie pandemijos įtaką programoms

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) užsienio ryšių direkcijos vadovė Vaida Mačianskienė dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) olimpinio švietimo komisijos posėdyje.

Posėdyje nacionalinių olimpinių komitetų ir kitų organizacijų atstovai pasidalino patirtimi, kaip pandemijos sąlygomis keitėsi jų kuruojamos olimpinio švietimo programos. Daugumoje valstybių, kaip ir Lietuvoje, dalį programų teko perkelti į virtualią erdvę.

Posėdyje taip pat buvo kalbama apie įrankius, padėsiančius nuotoliniu būdu įgyvendinti  TOK Olimpinių vertybių ugdymo programą (OVUP).

Šios programos įgyvendinime Lietuva – viena iniciatyviausių tarp nacionalinių olimpinių komitetų. LTOK vienas pirmųjų pasaulyje šią programą išvertė į savo šalies kalbą, pritarus TOK pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams, sukūrė įgyvendinimo sistemą, o savo patirtimi dalinasi ir su kitais nacionaliniais olimpiniais komitetais.

Programos esmė – inovatyvus darbas su įvairaus amžiaus vaikais, paremtas olimpine filosofija, vertybėmis, simboliais ir fizinio aktyvumo veiklomis.

Posėdyje taip pat kalbėta apie Olimpinio kultūros ir paveldo fondo viziją, misiją ir nuo praėjusio posėdžio atliktus veiksmus bei švietimą virtualiame Olimpinių studijų centre. Šiame centre esančioje milžiniškoje bibliotekoje informacija prieinama visiems, besidomintiems olimpiniu judėjimu.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS