Tarptautinis olimpinis komitetas rekomenduoja palikti boksą olimpinių žaidynių programoje

Olimpinė vėliava

Boksas veikiausiai išsaugos vietą 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programoje, tačiau Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) gali sulaukti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) diskvalifikacijos. Tokia rekomendacija pateikta svarstyti kitoje TOK vykdomojo komiteto sesijoje.

Tokią rekomendaciją lėmė TOK Tyrimų komiteto pateikta rekomendacijų ataskaita. Šis komitetas dėl bokse įsivyravusių finansinių, valdymo, etikos, teisėjavimo problemų buvo įsteigtas 2018 metų lapkričio 30 dieną.

Po kruopščios diskusijos TOK vykdomasis komitetas pateikė rekomendaciją neatimti iš bokso vietos 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programoje. Tiek olimpinis turnyras, tiek visos kvalifikacinės varžybos būtų organizuojamos laikantis TOK vykdomojo komiteto gairių.

Jeigu aukščiau paminėti sprendimai birželį bus patvirtinti, Tokijo olimpinėse žaidynėse boksui skirta kvota išliks 286 sportininkai: vyrai kovos aštuoniose, o moterys – penkiose svorio kategorijose. Šios kvotos buvo patvirtintos dar 2017 metų birželio 9-ąją – tai didelis žingsnis į priekį, siekiant lyčių lygybės bokse. 2012 metais Londone ir 2016-aisiais Rio de Žaneire vyrų varžybose buvo net 10 svorio kategorijų, o moterų – vos 3.

TOK sudėlios ir naująjį olimpinio bokso turnyro kvalifikacinių varžybų kalendorių – kovos dėl bilietų į Tokiją vyks 2020 metų sausio-gegužės mėnesiais.

Tuo metu pačios Tarptautinės bokso federacijos likimas bus persvarstytas po Tokijo olimpinių žaidynių.

„Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į sportininkų ir pačios sporto šakos interesus. Norime užtikrinti, kad sportininkai galėtų įgyvendinti savo svajonę ir dalyvauti olimpinėse žaidynėse, tuo pačiu tarptautinei bokso federacijai skiriant neišvengiamas nuobaudas“, – paaiškino TOK prezidentas Thomasas Bachas.

Galutinis sprendimas šiais dviem klausimais bus priimtas 134-ojoje TOK sesijoje, kuri vyks birželio 24-26 dienomis Šveicarijos mieste Lozanoje.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS