Tarptautiniame moterų lyderystės projekte „New Miracle“ – 26 lietuvės

2022 m. gruodžio 14 d.

Mentorių mokymų akimirka.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pradeda metus ruoštą tarptautinį mokymų projektą „New Miracle“. Jau kitų metų pradžioje prasidėsiančiuose mokymuose – 26 sporto federacijose ir organizacijose dirbančios specialistės. 

Projektas „New Miracle“ – unikali LTOK iniciatyva prie kurios prisijungė dar keturi Europos nacionaliniai olimpiniai komitetai – Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos. Ruošiantis projektui sukurta jaunoms ar pradedančiosioms sporto vadybininkėms skirta nemokama mokymų programa ir išskirtinė mentorystės platforma, kurioje projekto „New Miracle“ dalyvės turės galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.

„Matome tendenciją, kad moterų, sporto organizacijose užimančių aukščiausias pozicijas, nėra daug. Tikimės, kad iš šio projekto dalyvės išsineš ne tik žinių ir įgūdžių, bet ir motyvacijos, įkvėpimo kelti sau dar ambicingesnius tikslus. Ne vienerius metus rengiame Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo organizuojamus mokymus tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems sporto administratoriams. Ši platforma bus stiprus žingsnis į priekį sporto vadybos vystymui Lietuvoje. 

Šią savaitę visose penkiose šalyse vyksta bendri projekto dalyvių mentorių mokymai. Mūsų tikslas, kad projekto dalyvės išsineštų įrankius, kuriuos galėtų pritaikyti darbo aplinkoje. Todėl tiek mentorių mokymams, tiek mokymų turiniui skiriame ypatingą dėmesį“, – sakė LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

Iš viso projekte dalyvauja daugiau nei 100 dalyvių iš penkių valstybių. Lietuvoje buvo atrinktos 26 specialistės, dirbančios sporto federacijose, klubuose ir organizacijose. Pirmoji nacionalinė mokymų sesija vyks jau sausio viduryje. Jos metu dalyvės susipažins su sporto vadybos pagrindais.

Vasarį šešios dalyvės vyks į tarptautinę sesiją Slovakijos sostinėje Bratislavoje.

Mokymų metu bus gilinamasi į sporto organizacijų vadybą, lyderystę, tarptautinių organizacijų sporto politiką lyčių lygybės atžvilgiu. Pastarajam aspektui bus skiriamas didelis dėmesys. Mokymų metu bus kalbama apie šališkumą lyties pagrindą, stereotipus, lyčių vaidmenis ir normas, seksualinį priekabiavimą darbo aplinkoje.

Vienas pagrindinių projekto tikslų – skatinti lyčių lygybę, lyderystę ir dalyvavimą priimant sprendimus, ugdyti pasitikėjimą savimi. Tikimasi, kad geri projekto pavyzdžiai paskatins pokyčius visuomenėje. 

LTOK paraiška pateko tarp 315-os, laimėjusių ES finansavimą įgyvendinimui. Iš viso konkursui buvo pateiktos 1107 paraiškos. Iniciatyvai skirtas maksimalus finansavimas – 355 tūkst. eurų.

Atsakomybės ribojimo pareiškimas: Europos Komisijos parama šio leidinio rengimui nereiškia pritarimo jo turiniui, kuriame pateikiama autorių nuomonė, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už informaciją panaudotą šiame leidinyje.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS