Sporto kino festivalis: filmas „Didelė ar maža“

2021 m. gruodžio 1 d.

Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.

Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.

Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.

Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.

Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir  Sporto kino festivalio feisbuke.

Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.

Pristatome filmą – Didelė ar maža“.

  • Sporto šaka: Banglentės, nardymas
  • Režisierius: Minna Dufton
  • Žanras: Dokumentinis
  • Šalis: Suomija
  • Trukmė: 1:16 val.

Kvapą gniaužiantis ir kupinas energijos dviejų elitinių ir unikalių sportininkių portretas, kuris galbūt inspiruos kada nors išbandyti bent vieną iš dviejų ekstremalių sportų. Ar žinojote, kad milžiniškų bangų šturmas banglente yra tiesiogiai susijęs su nardymu šaltame lediniame vandenyje? Kad pavyktų didelė vasara, tenka atkentėti mažą žiemą.

Joana Andrade žinoma „Mažosios kovotojos“ slapyvardžiu ne tik tarp profesionalių banglentininkų. Ji yra pirmoji Portugalijos sportininkė, dalyvaujanti ekstremaliai pavojingiausiose varžybose, kurios dar neseniai būdavo organizuojamos vien atletams vyrams. Norint įveikti milžiniškas bangas reikia atkaklumo, kantrybės, drąsos ir tvirtų nervų. Joana nuolat peržengia galimybių ribas, bet siekdama tapti dar labiau konkurencinga ir bebaime kreipiasi pagalbos pas suomių nardytoją Johanną Nordblad, kuri jau po šio filmo pagarsėjo neįtikėtinu pasaulio rekordu – panerdama 103 metrus šaltame ledu aptraukto ežero vandenyje.

Mėgindama įveikti savo demonus, ugningoji Joana iš griausmingas bangas daužančio saulėto Šiaurinio paplūdimio Nazarėje persikelia į tylią, ramią ir sniegingą Suomiją į pasaulio čempionės Johannos ledinį glėbį. Čia abi pripažintos sportininkės dalinasi sukaupta patirtimi ir patarimais, kaip sukontroliuoti savo mintis, sustiprėti, įveikti tūnančias baimes, išpildyti gigantiškiausias svajones.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS