Penkiakovininkas Justinas Kinderis olimpinėse žaidynėse užėmė 18-ąją vietą

Teksto autorius: Marius Grinbergas

2021 m. rugpjūčio 7 d.

Kipras Štreimikis

Tokijo stadione šeštadienį kovą dėl medalių pratęsė 36 penkiakovininkai, kurių gretose buvo ir Justinas Kinderis. Iki jojimo rungties jis žengė ketvirtas. Tačiau aikštingas žirgas neleido lietuviui išsilaikyti pirmame dešimtuke. O galutinėje įskaitoje mūsų šalies atstovas užėmė 18-ąją vietą.

Prieš lemiamą – kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį – J.Kinderis buvo 16-tas. Mūsų šalies sportininkas šią rungtį pradėjo praėjus 1 min. 1 sek. nuo pirmaujančio brito Josepho Choongo. Šis tapo olimpiniu čempionu. Sidabrą iškovojo 13-tas startavęs egiptietis  Ahmedas Elgendy. Vakar moterų varžybose vicečempione tapusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė taip pat paskutinę rungtį pradėjo trylikta. Vyrų varžybų bronza atiteko korėjiečiui Woongtoe Junui.

Apdovanojimus medalininkams teikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė, vakar apdovanojusi ir moteris.

Jojimo rungčiai burtai J.Kinderiui lėmė žirgą I’m On Top. Pirmas juo jojo vengras Robertas Kasza. Ir jau prie antros kliūties I’m On Top sustojo. Visgi antruoju bandymu žirgas peršoko šį barjerą, o po to numetė tik vieną kliūtį ir leido vengrui surinki 271 tašką. 

Jojant J.Kinderiui, žirgas sustojo prie tos pačios kliūties. Pabandžius iš naujo peršokti, I’m On Top vėl sustojo, tad lietuvis nutarė paprasčiausiai apjoti neįveikiamą barjerą ir tęsė maršrutą. Iš viso J.Kinderis gavo 53 baudos taškus ir rungtyje užėmė 31-ąją vietą surinkęs 247 taškus.

„Mačiau vengro klaidas, jis irgi taip pat nešoko antros kliūties. Manau, ją įmanoma įveikti, bet tikrai reikia su žirgu pasitreniruoti ne kartą ir ne du, jį reikia pažinoti. Nes jei joji taip, kaip tave mokė – pagal abėcėlę, jis nešoka. Nes jam nepatinka pavadžio kontaktas, jis stabdosi, jaučia diskomfortą. Jau apšilime turėjau labai daug problemų. Galvojau, kad iš viso nepavyks baigti maršruto. Todėl tuo, kad esu 18-tas, tikrai džiaugiuosi. Nes kai laukiau jojimo starto, treneriui sakiau: mano galva dabar švari, nes apšilimas buvo blogas, tiesiog nuėjo visa baimė. Nusprendžiau daryti kai moku ir galiu. Treneris patarė atleisti pavadį. Bet jojant be kontrolės žirgas tiesiog turi pasirinkimo laisvę – šokti ar ne. Atiduodi likimą į jo rankas. Kadangi apšilime buvo daug klaidų ir nešokimų, pirmai progai pasitaikius jis ir išmaudė mane. 

Tokijuje aš pasiekiau geriausią karjeroje fechtavimo rezultatą. Kai tai padarai olimpinėse žaidynėse, parodo šiokią tokią brandą. Bet po to viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Toks jau sportininko gyvenimas”, – po varžybų sakė J.Kinderis, 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse iškovojęs aštuntąją vietą, o 2016 m. Rio de Žaneire, kur jam taip pat nesėkminga buvo jojimo rungtis, liko 34-tas.

Lietuvis galutinėje įskaitoje surinko 1416 taškų. Nuo auksą iškovojusio brito J.Choongo lietuvis finišuodamas atsiliko 1 min. 6 sek. Čempiono sąskaitoje – 1482 taškai. Tai – naujas olimpinis rekordas. Vicečempionas A.Elgendy pelnė 1482 taškus (atsiliko 5 sek.), bronzą laimėjęs korėjietis Woongtoe Junas – 1470 (12 sek.)..

Šeštadienis prasidėjo plaukimo 200 m laisvuoju stiliumi rungtimi pačiame stadione įrengtame laikiname 25 m baseine. Lietuvis nuotolį įveikė per 2 min. 2,84 sek., užėmė 18-ąją vietą tarp visų dalyvių, o prie fechtavime iškovotų 244 taškų pridėjo dar 305.

Greičiausiai plaukė šiuolaikinės penkiakovės plaukimo olimpinį rekordą pasiekęs amerikietis Amro Elgeziry – 1 min. 52,96 sek.  

Po plaukimo sportininkai varžėsi papildomame fechtavimo etape. Čia pirmi susitinka paskutines dvi vietas užimantys sportininkai. Nugalėtojas žengia toliau, susirungia su aukštesnę vietą užimančiu varžovu, tad paskutiniam išsilaikiusiam šiose kovose tenka susidurti su bendrosios įskaitos lyderiu. Už pergalę skiriamas tik vienas taškas.

J.Kinderis šiame etape įveikė korėjietį Jinhwa Jungą ir baltarusį Ilją Palazkovą, bet nusileido Rusijos olimpinio komiteto atstovui Aleksandrui Lifanovui ir į savo taupyklę įsidėjo du taškus.

Prieš jojimo rungtį J.Kinderis su 551 tašku buvo ketvirtas. Jį lenkė tik J. Choongas (571 taškas), Jinhwa Jungas (553 ) ir I.Polazkovas (552).

Jojimo rungties maršrutą sudaro 12 kliūčių, bet reikia atlikti 15 šuolių. Kiekvienas sportininkas prieš jojimą turi po 300 taškų. Tiek jų gali iškovoti, jei nenumeta nė vienos kliūties ir neviršija laiko limito. Po 7 taškus atimama už kiekvieną numestą kliūtį, minus 10 – už sustojimą, po 1 tašką – už kiekvieną viršytą jojimui skirto laiko sekundę. Kai užsispyręs žirgas visai nešoka per kliūtį arba numeta raitelį, galima visai be taškų likti.

Vakar būtent po jojimo rungties į pozicijas, leidžiančias išsaugoti viltį pakovoti dėl aukščiausių vietų, pakilo vėliau sidabrą iškovojusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kombinuotoje rungtyje startavusi 13-ta, ir galutinėje įskaitoje septintąją vietą užėmusi Gintarė Venčkauskaitė, po jojimo buvusi 24-ta. Jos jojo be klaidų ir vienintelės pelnė po 300 taškų.

Prieš kombinuotą rungtį visi taškai paverčiami sekundėmis. Pirmas startuoja varžybų lyderis, o kiti – tokiu intervalu, kiek sekundžių yra nuo jo atsilikę. Sportininkams reikia įveikti 4 ratus po 800 m ir 4 kartus šaudykloje lazeriniu pistoletu kuo greičiau „užgesinti“ po penkias taikinio lemputes. Tiesa, ir nepataikęs į visus taikinius po 50 sek. sportininkas gali bėgti toliau.

– Justinai, ar po sėkmingo fechtavimo tikėjotės aukšto rezultato?

– Aš vakar apmąsčiau savo lūkesčius. Ir padėjau į kamputį. Nes vakar per moterų varžybas mačiau daug ašarų, žinojau, kad visko gali būti. Ir su britais kalbėjome, kad po vakarykščio moterų jojimo jų žiniasklaida mirga klausimais: kas čia per sportas?

– Kokios emocjos užplūsta, kai žirgas nepaklūsta?

– Tuo momentu dar veikia automatizmas. Dar bandai išsisukti iš situacijos.  Bet kai kerti finišo liniją, tada ir užlieja emocijos. Galvoji, kaip save suvaldyti. Tikrai niekam nelinkėčiau atsidurti tokioje būsenoje. Tu net nežinai, kiek taškų yra, bet supranti, kad varžybos praktiškai baigėsi.

– Ar sunku buvo nusiteikti paskutinei rungčiai?

– Nusiteikimas buvo, tik susikaupimo trūko. Ir pirmuose šaudymuose trys ar keturi šūviai lėkė Dievui į langus. Po to bėgant mintys susikratė, tada savo šaudymą jau pajutau. Bet to ramumo, kurį išlaikiau fechtavime, nebuvo. Pusėje bėgimo ir šaudymo dar buvau aš ir žirgas. Tik po to jau pradėjau būti savimi ir daryti tai, ką moku.

– Tai jau trečiosios olimpinės žaidynės jūsų karjeroje. Kokią patirtį išsivešite iš Tokijo?

– Kaip bežiūrėsi, pradžia buvo labai gera. Stabilus fechtavimas, geras plaukimas.  Tačiau žirgas užbrėžė raudoną brūkšniuką. Ir galutinis rezultatas – 18-ta vieta. Bet gyvenimas tuo tikrai nesibaigia.

– Kaip atsisveikinote su žirgu?

– Dažniausiai po jojimo atleidžiu pavaržas, sutvarkau kilpas. O šiandien… Nebuvo už ką jam dėkoti ir už ką jį glostyti. Kad ir kaip norėčiau save suvaldyti ir suprasti, kad tai yra sportas, o gyvenimas eina toliau, bet ne visada tai paprasta.

– Ar planuojate siekti kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes?

– Nežinau. Manau, kad sunkiai.

+88

 
© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS