lt
EN
KONTAKTAI

Smurtas ir priekabiavimas sporte

2019-ųjų metų rugsėjo 26-ąją LTeam konferencijos dalyviai pirmą kartą išgirdo apie naująją Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyvą – atstovauti sportininkams, saugoti ir ginti juos nuo seksualinio priekabiavimo, diskriminacijos, psichinės ir fizinės prievartos.

Kad taip sukurtas realus mechanizmas ginti sportininkus, pabrėžė advokatų profesinės bendrijos „IUSTUM“ partneris Laimonas Pivoras.

„Esu įsitikinęs, kad dėka šios iniciatyvos sportininkams ne tik bus suteikta reali pagalba, bet tuo pačiu tai atgrasys nuo galimo jų teisių pažeidimo“, – teigė advokatas.

Pagal inicijuotos idėjos struktūrą „IUSTUM“ pirmiausia ketina išanalizuoti buvusius atvejus ir pateikti siūlymus dėl administracinių ir organizacinių priemonių, užkertančių kelią sportininkų teisių pažeidimui.

LTOK nariais esančių federacijų sportininkams advokatai suteiks nemokamas teisines konsultacijas dėl pažeistų teisių gynimo ir žalos atlyginimo dėl seksualinio priekabiavimo ir diskriminacijos, psichinės ir fizinės prievartos.

Be to, ikiteisminio tyrimo ir kitose neteisminėse ir teisminėse institucijose, ginant nukentėjusių sportininkų teises ir teisėtus interesus, atletai turės juos atstovaujančius specialistus.

„Matydami pastarųjų metų įvykius sporto pasaulyje, nusprendėme imtis iniciatyvos, sprendžiant šias opias šių dienų sporto problemas. Raginame atletus nebijoti kreiptis pagalbos kovojant dėl savo teisių ir pažadame visišką konfidencialumą kiekvienu atveju“, – akcentavo LTOK prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė Daina Gudzinevičiūtė.

Teisinių paslaugų apimtis – nuo konsultacijų iki pagalbos surenkant įrodymus. Į šias paslaugas įeina ieškinių dėl žalos atlyginimo parengimas, skundų į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą parengimas, pareiškimų dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo parengimas ir atstovavimas teismuose ir teisėsaugos institucijose.

Visa sportininko suteikta ir vykdant sportininko pavedimą advokato gauta informacija bus saugoma kaip advokato profesinė paslaptis, o visas paslaugų išlaidas padengs LTOK. Kilus bet kokiems klausimams kreiptis galima el. paštu – laimonas.pivoras@iustum.lt.

Tarptautinio olimpinio komiteto filmukas apie priekabiavimą ir prievartą sporte:

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS