Plaukikas Andrius Šidlauskas vėl pateko į Tokijo olimpinių žaidynių pusfinalį

Nuotraukos autorius: Kipras Štreimikis

Lietuvos plaukikas Andrius Šidlauskas antrą kartą kovos Tokijo olimpinių žaidynių pusfinalyje. Šįsyk – 200 m krūtine rungties.

Antradienį penktajame iš penkių atrankos plaukimų tris ketvirčius distancijos pirmavusį, o pirmuosius 100 m pasaulio rekordu grafiku plaukusį lietuvį vėliau aplenkė penki varžovai, bet pasiektas rezultatas – 2 min. 9,56 sek. – garantavo 13-ąją vietą tarp visų dalyvių ir bilietą į trečiadienį 5 val. 28 min. Lietuvos laiku startuosiantį pusfinalį.

Beje, ir į 100 m krūtine rungties pusfinalį A.Šidlauskas buvo patekęs tryliktu rezultatu, šią vietą jis užėmė ir galutinėje įskaitoje.

„Šiandien pradėjau per galingai. Buvo kažkoks jėgų antplūdis. Nesijaučiu toks super galingas, bet, sakau, reikia pabandyti, gal kažkas pavyks. Pravariau 150 m, mačiau, kad lyderiauju, bet paskutinius 50 m galvojau viskas, numirsiu tuoj. Svarbiausia, kad viskas gerai pasibaigė, pavyko prasibrauti į pusfinalį vėl 13-tu numeriu. Esu laimingas, nes rezultatas artimas mano asmeniniam rekordui. Tiesiog gal reikės rytoj pusfinalyje pakeisti taktiką, nes ši nelabai kaip gavosi. O rytoj ryte bandysime kažką kita pakonstruoti. Gal kažkaip pavyks pradžią kažkaip ramiau, kad liktų rezervas finišui, nes dabar likus 15 metrų nusėdau ir tiesiog pradėjau paskutinėmis jėgomis kapoti. Mačiau, kad jau mane pradėjo lenkti. Gal per daug pasitikėjau savimi“, – po finišo kalbėjo A.Šidlauskas.

Paklaustas, kokios nuotaikos po rytinio Dano Rapšio pasirodymo, kai šalies rinktinės lyderis 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale finišavo aštuntas, A.Šidlauskas sakė: „Dviprasmiškos nuotaikos. Užimti aštuntąją vietą pasaulyje yra aukštas pasiekimas. Pats jis, aišku, kažkiek nuliūdęs, bet čia tikrai nėra nieko blogo, tai yra sportas, tiesiog turi atiduoti pagarbą kitiems žmonėms, kad jie tiek dirbo ir pasiekė tokius aukštus rezultatus, nes pirmi keturi rezultatai yra tiesiog kosminiai.“

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS