Pirmą kovą pralaimėjęs Mantas Knystautas laukia turko žygio į finalą ir antros galimybės

Teksto autorius: Marius Grinbergas

2021 m. rugpjūčio 1 d.

Vytautas Dranginis

Mantas Knystautas pralaimėjo savo debiutinę dvikovą olimpinėse žaidynėse, bet dar nepraranda vilties pratęsti varžybas dėl bronzos medalio. Tik tai jau priklausys ne nuo jo paties.

Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 130 kg aštuntfinalyje lietuvis 1:5 netsilaikė prieš devyniskart Europos ir keturiskart pasaulio čempioną, dvejų olimpinių žaidynių medalininką turką Rizą Kayaalpą.

Jei Turkijos atletas patektų į finalą, M.Knystautas kovotų paguodos varžybose, kuriose pirmiausia susitiktų su turko ketvirtfinalyje įveiktu vokiečiu Eduardu Poppu.

Turkas pergalingą persvarą lietuvį susikrovė pirmame kėlinyje, kai M.Knystautas buvo nubaustas už pasyvumą ir atsidūrė parteryje. R.Kayaalpas pasinaudojo jam suteikta galimybe ir prie taško, gauto už aktyvesnę kovą pridėjo dar keturis – po du už ridenimą.

„Kova vyko kaip ir tikėjausi – kad bus didelis spaudimas, varžovas stengsis atakuoti, išstumti. Apmaudu dėl parterio, kai praleidau tuos keturis taškus Maniau, kad jis pagrindinę ataką darys į dešinę, per daug gyniausi ir suklydau – atakavo į kairę. O po to vėl į dešinę. Nespėjau susigrupuoti. Paskui pakeičiau gynybą ir pirmame kėlinyje pavyko atstovėti. Antrajame kėlinyje jau man pavyko gauti tašką už aktyvumą, varžovas atsidūrė parteryje, bet atsikovoti keturis taškus prieš tokį atletą labai sunku. Parteryje nepavyko atakos padaryti. Abu buvome suprakaitavę, kilimas naujas, slidus. Aišku, čia ne pasiteisinimas. Reikėjo pačiam atstovėti, tada rezultatas būtų 1:1 ir neaišku, kaip viskas būtų pasibaigę. Nes jaučiau, kad stovėsenoje galiu kovoti, nebuvo, kad daužytų, stumdytų“, – komentavo 27 metų M.Knystautas.

Dabar lietuviui teks tapti buvusio varžovo sirgaliumi ir laukti jo pergalingo žygio į finalą. Didžiausią nerimą kelia tai, kad pusfinalyje 31-erių turkui teks susidurti su triskart olimpiniu čempionu 38 metų kubiečiu Mijainu Lopezu. Jei R.Kayaalpas įveiktų Kubos atletą, šis kovoje dėl bronzos susidurtų su M.Knystauto ir E.Poppo akistatos laimėtoju.

„Kubietis po Rio de Žaneiro žaidynių dalyvavo tik Panamerikos čempionate ir žaidynėse, ten lygis silpnesnis, todėl jo dabartinio pajėgumo negaliu vertinti. Girdėjau, kad stiprus. Bet vakar kaimelyje kubietis metė svorį, tai neaišku kokia šiandien jo forma“, – sakė M.Knystautas, šiandien vakare po turko ir kubiečio dvikovos sužinosiantis, ar tęs kovą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Ramybe spinduliuojantis klaipėdietis tikino, jog nesureikšmino žinios, kad jau aštuntfinalyje jam teks kovoti su vienu favoritų:  „Atvažiavau kovoti, tikrai neatvažiavau mintyse jau medalį užsikabinęs. Žinau, kad jei nori laimėti kažką, turi prieš tokius laimėti, o ne prieš lengvesnius varžovus.“