Pekino žaidynės uždarytos – olimpinę žiemos estafetę perėmė Milanas ir Kortina d‘Ampecas

2022 m. vasario 20 d.

Vytautas Dranginis

Spalvingoje uždarymo ceremonijoje, kurią lydėjo įspūdingiausių varžybų akimirkų vaizdai, Pekino Nacionaliniame stadione nuleista 2022 m. žiemos olimpinių žaidynių uždanga.

Tradiciniame vėliavų parade Lietuvos trispalvę nešė slidininkas Modestas Vaičiulis. Jam šios žaidynės – jau trečiosios karjeroje.

„Olimpinės žaidynės – kiekvieno sportininko tikslas, o galimybė nešti šalies vėliavą atidarymo ar uždarymo ceremonijoje – didelė svajonė, kuri retam išsipildo. Esu dėkingas už šią galimybę. Tai – didelė garbė“, – sužinojęs apie jam patikėtą misiją sakė M.Vaičiulis.

+10

M.Vaičiulis ir taip pat uždarymo iškilmėse kartu su mūsų šalies misijos vadovais dalyvavęs kitas slidininkas Tautvydas Strolia – vieninteliai Kinijoje šiuo metu dar esantys Lietuvos sportininkai. Kiti lietuviai netrukus po savo pasirodymo varžybose išskrido namo rengtis naujiems startams.

Iš viso Pekino žiemos žaidynėse dalyvavo 13 Lietuvos olimpiečių. Aukščiausiai pakilo biatlonininkų komanda, vyrų estafetėje 4×7,5 km užėmusi 14 vietą.

Uždarymo ceremonijoje tradiciškai buvo perduota estafetė būsimų žiemos žaidynių šeimininkams – Pekino meras Chen Jining‘as perdavė olimpinę vėliavą Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentu Thomui Bachui, o šis ją įteikė Milano ir Kortinos d‘Ampeco merams Giuseppei Salai ir Gianpietro Gedinai. 2026 m. žiemos olimpinės žaidynės vyks šiuose Italijos miestuose.

Italijos himną Paukščio lizdu vadinamame Pekino stadione atliko smuikininkas Giovanni Andrea Zanontas ir dainininkė Malika Ajane.

Daug dėmesio ir plojimų iškilmėse sulaukė savanoriai – jų Pekino žaidynėse darbavosi 19 tūkstančių. Savanorių atstovus apdovanojo TOK sportininkų  komisijos narys, legendinis Prancūzijos biatlonininkas Martinas Fourcade’as. 

Uždarymo iškilmių metu buvo apdovanoti ir ilgiausių olimpinių distancijų medalininkai. Moterų 30 km slidinėjimo laisvuoju stiliumi auksas įteiktas norvegei Theresei Hogaug, sidabras – amerikietei Jessie Diggins, bronza – suomei Kerttu Niskanen. Vyrų šios rungties auksas ir sidabras atiteko Rusijos olimpinio komiteto sportininkams Aleksandrui Bolšunovui ir Ivanui Jakimuškinui, bronza – norvegui Simenui Hegstadui Kruegeriui. Beje, vyrai turėjo šliuožti 50 km, tačiau dėl prastų oro sąlygų distancija buvo sutrumpinta.

Sėkmingiausios  šios olimpinės žaidynės buvo Norvegijos sportininkams, užėmusiems pirmą vietą medalių lentelėje. Norvegų sąskaitoje – 16 aukso, 8 sidabro ir 13 bronzos apdovanojimų. Antrąją vietą užėmė Vokietija (12 aukso, 10 sidabro, 5 bronzos medaliai), trečiąją – Kinija (9, 4, 2).

Iš viso žaidynėse dalyvavo 2877 sportininkai iš 91 nacionalinio olimpinio komiteto. Per tris savaites trukusias varžybas buvo pasiekti 17 olimpinių rekordų.

Nors dėl pandemijos varžybas galėjo stebėti tik nuolatiniai Kinijos gyventojai, o jų srautas taip pat buvo ribojamas, sportininkus arenose palaikė per 97 tūkst. sirgalių. Atidarymo ir uždarymo ceremonijas Nacionaliniame stadione stebėjo po 14 tūkst. žmonių.

Po žaidynių organizacinio komiteto prezidento Cai Qi kalbos jas uždarytomis oficialiai paskelbė TOK prezidentas T.Bachas. Užgesus vasario 4 d. įžiebtam aukurui šventę palydėjo tradiciniai fejerverkai.  

Kovo 4 d. Pekine startuos žiemos paralimpinės žaidynės.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS