Pekino olimpinių žaidynių sprinto distanciją įveikė slidininkai

2022 m. vasario 8 d.

Pekino olimpinių žaidynių slidinėjimo sprinto laisvuoju stiliumi atrankos varžybose antradienį varžėsi visi žaidynėse dalyvaujantys Lietuvos slidininkai. Nacionaliniame slidinėjimo centre  lenktyniavo debiutantai Ieva Dainytė, Eglė Savickaitė, Tautvydas Strolia ir jau trečiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis Modestas Vaičiulis.

Naujienas apie žaidynes ir Lietuvių tvarkaraštį rasite čia

Į ketvirtfinalį pateko po 30 greičiausiai trasą įveikusių sportininkų.

Pirmoji finišo liniją atrankos varžybose kirto 17-metė E.Savickaitė. Moterų sprinto varžybose ji 1,5 km distanciją įveikė per 4 min. 0,36 sek. ir 54,57 sek. atsiliko nuo pirmąją vietą atrankoje užėmusios švedės Joannos Sundling.

E. Savickaitė (V. Dranginio nuotr.)

„Šiek tiek pervertinau trasą. Treniruotėse ji atrodė lengvesnė, maniau, kad vienas kalniukas – nieko tokio. Bet šiandien kildama į kalno viršūnę supratau, kad kalniukas tikrai nėra lengvas.

Norėjau bent su kaimyninių šalių slidininkėmis pasivaržyti, su kuriomis esu startavusi“, – kalbėjo E. Savickaitė.

2020 metais sportininkė dalyvavo jaunimo olimpinėse žaidynėse Lozanoje.

„Atmosfera ten ir čia – labai panaši, panašiai viskas vyksta. Kalbant apie jaudulį, čia jis buvo mažesnis, nors susitvarkyti su psichologija, kad neperdegčiau, nebuvo lengva. Pamenu, Lozanoje buvo labai sunku užmigti, ryte pusryčiauti ėjau drebančiomis kojomis. O dabar tikrai buvau labiau atsipalaidavusi“, – sakė E. Savickaitė.

Kita Lietuvos sportininkė 16-metė I.Dainytė distanciją įveikė per 4 min. 10,99 sek. ir nuo lyderės atsilikusi 1 min. 1,96 sek. užėmė 86 vietą. Ji – jauniausia Lietuvos delegacijos narė.

„Trasa tikrai nebuvo lengva. Kalnui prireikė daug jėgų ir sveikatos, nes slidės nelabai slydo. Tai, manau, buvo sunkiausios mano sprinto varžybos. Vertinu nelabai gerai, tikrai yra kur pasimokyti technikos, bet kadangi esu jauna, pasistengsiu šias klaidas ištaisyti“, – sakė I. Dainytė.

I. Dainytė (V. Dranginio nuotr.)

Vyrų sprinto atrankos varžybose jau trečiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis M.Vaičiulis finišavo 49-as. 32 metų sportininkas distanciją įveikė per 3 min. 1,28 sek. Nuo atranką laimėjusio prancūzo Lucas Chanavat lietuvis atsiliko 16,25 sek.

„Gal 20 min. truko atsigauti po varžybų. Labai sunku fiziškai. Nors nusileidimas nuo kalno gan ilgas, bet, atrodo, kad atsigauti jėgų neatsirado. Pulsas pakilo aukščiau, nei paprastai būdavo sezono metu. Turbūt tas kalnas davė savo, nes kilti 40 sek. reikėjo.

Bandžiau kaip galėjau”, – sakė jis.

M. Vaičiulis (V. Dranginio nuotr.)

Po pirmųjų 600 metrų M. Vaičiulio rezultatas tarp 88 dalyvių buvo 34-as. Nuo ketvirtfinalio lietuvį skyrė 7 sek.

„7 sekundės yra labai daug. Pjongčange iki 30-tuko man trūko 3 sekundžių. Manau, daugiausiai pralaimėjau finiše. Dar prieš varžybas Tautvydui (red. – T.Stroliai) sakiau, kad daugeliui lemtinguoju lūžiu taps stadionas, nes tik ištvermingiausieji sugeba išlaikyti greitį ir ištvermę iki paskutinio metro“, – kalbėjo sportininkas.

Olimpinių žaidynių debiutantas T.Strolia distanciją įveikė per 3 min. 6,76 sek. ir, nuo lyderio atsilikęs 21,73 sek., užėmė 68 vietą.

„Šianakt išsimiegojau normaliai, tik šiandien mąstydamas apie startą jausdavau jauduliuką, bet stengdavausi daug apie tai negalvoti. Galiausiai supratau, kad gi prieš startą nieko kitokio negaliu padaryti, juk olimpinio apšilimo neatliksiu.

Mano strategija buvo iš pradžių ramiau judėti į kalną ir kuo toliau, tuo labiau greitėti, kad nemirčiau pačioje viršūnėje. Ir visai pavyko, tik jau finiše reikėjo pasistengti norint išlaikyti greitį“, – kalbėjo sportininkas.

T. Strolia (V. Dranginio nuotr.)

I. Savickaitė ir I. Dainytė ketvirtadienį dalyvaus 10 km klasikiniu stiliumi lenktynėmis, T. Strolios penktadienį laukia 15 km klasikiniu stiliumi varžybos. Visi Lietuvos slidininkai dar varžysis komandinio sprinto klasikiniu stiliumi varžybose.