#PažinkLTeam. Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė

Nuotraukos autorius: Vytautas Dranginis

Iki Tokijo vasaros olimpinių žaidynių starto likus vos porai dienų LTOK.lt svetainė tęsia pažintį su jose dalyvausiančiais LTeam sportininkais. Rubrikoje #PažinkLTeam geriausi Lietuvos atletai pristatomi ne tik per sportinę prizmę – olimpiečiai pasakoja apie savo gyvenimo užkulisius, patirtis ir įpročius.

Sportininkė: Liveta Jasiūnaitė
Amžius: 26 metai (1994-07-26)
Gimtasis miestas: Rokiškis
Sporto šaka: Lengvoji atletika, ieties metimas
Olimpiniai pasiekimai: Olimpinėse žaidynėse nėra dalyvavusi.
Įdomus karjeros faktas: Liveta savo pirmąjį karjeros šuolį atliko Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Turkijoje. Būdama 17-os metų ji varžėsi pasaulio jaunių čempionate ir liko 16-a (46 m 32 cm), bet vos po dviejų savaičių ji ietį nusviedė beveik 5,5 m toliau (52 m) ir Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iškovojo sidabro medalį.

– Įsimintiniausias karjeros pasiekimas?

– 2018 metų Europos čempionato bronzos medalis. Tai pirmas toks medalis tarp suaugusių.

– Kur saugote savo apdovanojimus?

– Pas mane namuose dalis apdovanojimų pakabinti matomoje vietoje, o kiti saugiai sudėti į dėžutę. Didesnė dalis apdovanojimų yra pas tėvus.

– Kuriam žmogui pirmiausia skambintumėte laimėjusi medalį?

– Priklauso nuo to, koks medalis. Jeigu būtų olimpinis medalis, tai patys artimiausi žmonės viską matytų ir žinotų iškart. Skambinčiau turbūt tiems, kas manim netikėjo ir sakė, kad aš negaliu ir nieko nepasieksiu (juokiasi).

– Ar turite kokį nors ritualą varžybų dieną?

– Svarbiausia, kad varžybų diena būtų be streso. Su trenere esame gera komanda šiuo klausimu. Ji puikiai mane supranta, žino, ko man reikia, tai tą dieną aš būnu su savo reikalais, o ji – su savo. Viską susideriname ir stengiamės, kad nebūtų didesnių staigmenų.

– Kokias sporto šakas mėgstate be savosios?

– Neseniai baigėsi Europos futbolo čempionatas, tai šis sportas man visai patinka. Iš tikro nesu didelė kitų sporto šakų sirgalė, bet tą, kas tuo metu būna „ant bangos“, stebime ir palaikome.

– Kokiu hobiu užsiimate nuo sporto laisvu laiku?

– Hobiams daug laiko nėra. Man patinka laisvu laiku tiesiog susitvarkyti namus, kad būtų visur gaivu ir švaru. Patinka leisti laiką su draugais ir pačiais artimiausiais žmonėmis.

– Ar namuose turite augintinių?

– Augintinio neturiu, bet juos turi mano artimiausi žmonės. Todėl galima sakyti, kad turiu, tik ne nuosavą (šypsosi).

– Jei galėtumėte išbandyti bet kokią pasaulyje profesiją, kokia ji būtų?

– Negalėčiau įvardinti vienos profesijos, bet ji būtų susijusi su pagalba žmonėmis. Galėčiau būti daktare arba gydytoja ir gelbėti žmonėms gyvybes. Jei būčiau verslininke, padėčiau finansiškai tiems, kam labiausiai reikėtų. Taip pat norėčiau ir morališkai padėti žmonėms, kad jie jaustų gyvenimo džiaugsmą.

Kokią gimtojo miesto vietą rekomenduotumėte aplankyti?

– Labai rekomenduočiau aplankyti Ilzenbergo dvarą. Tai labai graži vieta. Mano seneliai yra kilę iš Rokiškio rajono. Tėvas dažnai ten vykdavo žvejoti, o mes su broliu leisdavome laiką tose apylinkėse. Tuo metu iš dvaro buvo likę tik griuvėsiai. Dabar jis yra atstatytas, o ta vieta man yra labai artima ir sava.

Su kokia Lietuvos ar užsienio asmenybe norėtumėte susipažinti?

– Su šiuo žmogumi norėčiau susipažinti ne dabar, o po kokių 40 metų. Tai yra Rūta Meilutytė. Ji tikrai yra visos Lietuvos pažiba, su įspūdingais laimėjimais ir įspūdinga istorija. Manau, kad apie ją galima parašyti knygą. Tik susipažinti norėčiau ne dabar, o po daugelio metų, kai viskas bus nuslūgę.

Liveta Jasiūnaitė 2018 m. Europos čempionate iškovojo bronzos medalį (A.Pliadžio nuotr.)

Liveta Jasiūnaitė 2018 m. Europos čempionate iškovojo bronzos medalį (A.Pliadžio nuotr.)

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS