#PažinkLTeam. Ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė

2021 m. birželio 11 d.

Brigita Virbalytė-Dimšienė

Alfredas Pliadis

Nenumaldomai artėjant Tokijo vasaros olimpinėms žaidynėms LTOK.lt svetainė tęsia pažintį su jose dalyvausiančiais LTeam sportininkais. Rubrikoje #PažinkLTeam geriausi Lietuvos atletai pristatomi ne tik per sportinę prizmę – olimpiečiai pasakoja apie savo gyvenimo užkulisius, patirtis ir įpročius.

Sportininkė: Brigita Virbalytė-Dimšienė
Amžius: 36 metai (1985-02-01)
Gimtasis miestas: Alytus
Sporto šaka: Sportinis ėjimas
Olimpiniai pasiekimai: 2012 m. Londono olimpinės žaidynės (20 km – 24 vieta), 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės (20 km – 29 vieta).
Įdomus karjeros faktas: Brigita savo kol kas svarbiausią karjeros apdovanojimą turėtų gauti praėjus daugiau nei trejiems metams po starto. 2018 metų Europos čempionate ji finišavo ketvirta, bet šių metų balandžio mėnesį buvo paskelbta, kad antrąją vietą užėmusi čekė Anežkos Drahotovos yra suspenduota už draudžiamų preparatų vartojimą. Jei čekė sulauks sankcijų, lietuvei atiteks bronzos medalis.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LTeam (@lteam_official)

– Įsimintiniausias karjeros pasiekimas?

– Tai turbūt turėtų būti Europos čempionato bronza, jeigu atgaučiau medalį. Bet kokiu atveju, oficiali ketvirta vieta ir Lietuvos rekordas yra tarp dviejų man brangiausių pasiekimų. Antrasis būtų 2015 metų pasaulio čempionato septintoji vieta. Tuomet pirmą kartą patekau į stipriausių pasaulio ėjikių aštuonetą ir tada pirmą kartą patikėjau, kad galiu kovoti su stipriausiomis pasaulio sportininkėmis.

– Kur saugote savo apdovanojimus?

– Pandemija man tuo buvo naudinga, kad galėjau skirti laiko trofėjams. Visada žinojau, kad name atsiras jiems skirta vieta. Praėjusiais metais įsirengėme trofėjų kambarį, kurio pusę sudaro mano apdovanojimai, o kitoje pusėje yra mano vyro medžioklės trofėjai.

– Kuriam žmogui pirmiausia skambintumėte laimėjusi medalį?

– Skambinčiau savo treneriui iš Australijos Brentui Vallance‘ui. Visada kritinėmis situacijomis skambinu jam. Jis yra pirmas žmogus, kuriam skambinu tiek po sudėtingų, tiek po sėkmingų startų. Tai yra tam tikra padėka už tai, kad jis, nepaisant didelio atstumo, kantriai dirba su manimi.

– Kas jums padeda susikaupti prieš varžybas?

– Ypatingų ritualų neturiu. Svarbiausia varžybų dieną sportininkams yra elgtis taip, kaip įprastai. Susikaupimas, koncentracija ir žinojimas, koks žingsnis po kurio turi eiti, leidžia tinkamai pasiruošti startui.

– Kokias sporto šakas mėgstate be savosios?

– Būnant sporto žurnaliste, išskirti vieną mėgstamiausią sporto šaką yra gana sudėtinga. Esu individualių sporto šakų mėgėja ir palaikau daug sportininkų, kuriuos pažįstu. Daugiausiai jų būtų iš irklavimo, baidarių ir kanojų irklavimo, šiuolaikinės penkiakovės, bet tai labiau pačių žmonių palaikymas, o ne konkrečios sporto šakos.

– Kokiu hobiu užsiimate nuo sporto laisvu laiku?

– Šiuo metu mano hobis yra mano darbas – sporto žurnalistika. Galbūt ateityje jis, kaip prioritetas gyvenime, pasikeis vietomis su sportu. Dažniausiai savo laisvą laiką skiriu darbui televizijoje. Jis atima daugiausiai mano laiko ir suteikia daugiausiai malonumo.

– Ar namuose turite augintinių?

– Gyvūnai yra mano silpnybė ir į savo namus priimu praktiškai viską, kas pas mane atklysta. Šiuo metu namuose turime du katinus ir du šunis. Visi jie atsirado netyčia. Augintinių galėčiau turėti tiek, kiek pas mane ateitų ir pasiliktų prie mano durų (šypsosi).

– Jei galėtumėte išbandyti bet kokią pasaulyje profesiją, kokia ji būtų?

– Visada mėgstu pajuokauti, kad norėčiau turėti gyvūnų prieglaudą.

– Kokią gimtojo miesto vietą rekomenduotumėte aplankyti?

– Kiekvienam žmogui rekomenduočiau prasieiti Alytaus paupiu, kuris man visada primena vaikystę ir mano išvaikščiotus takelius. Dabar jau Alytuje yra infrastruktūra, leidžianti ir sportuoti, ir pasivaikščioti su augintiniais.

– Su kokia Lietuvos ar užsienio asmenybe norėtumėte susipažinti?

– Nors pažįstu, bet visada norisi pabendrauti su Edmundu Jakilaičiu. Jis yra ir kolega, ir žmogus, kuris domisi sportu. Tai tikrai labai įdomi asmenybė.

Brigita Virbalytė-Dimšienė 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (A.Pliadžio nuotr.)

Brigita Virbalytė-Dimšienė 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (A.Pliadžio nuotr.)

Brigita kalbina 2019 metų LTeam Apdovanojimų laureatus (E.Žaldario nuotr.)

Brigita kalbina 2019 metų LTeam Apdovanojimų laureatus (E.Žaldario nuotr.)

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS