#PažinkLTeam. Bėgikė Agnė Šerkšnienė

Iki Tokijo vasaros olimpinių žaidynių starto likus vos porai dienų LTOK.lt svetainė tęsia pažintį su jose dalyvausiančiais LTeam sportininkais. Rubrikoje #PažinkLTeam geriausi Lietuvos atletai pristatomi ne tik per sportinę prizmę – olimpiečiai pasakoja apie savo gyvenimo užkulisius, patirtis ir įpročius.

Sportininkė: Agnė Šerkšnienė
Amžius: 33 metai (1988-02-18)
Gimtasis miestas: Kaunas
Sporto šaka: lengvoji atletika, 400 m bėgimas
Olimpiniai pasiekimai: Olimpinėse žaidynėse dar nėra dalyvavusi.
Įdomus karjeros faktas: Agnės vyras Andrius Šerkšnas yra žinomas automobilių sporto specialistas, daug metų dirbantis su „Formulės-1“ komandomis. Jie kartu jau daug metų gyvena Šveicarijoje.

– Įsimintiniausias karjeros pasiekimas?

– Manau tai būtų pirmieji kartai, kai gerinau Lietuvos rekordus, nes tai tikrai aukšto lygio rezultatai, kurių iki tol niekada net nesitikėjau pasiekti. Taip pat – patekimas į Europos čempionato finalą 2018 metais Berlyne, nes tai buvo pirmasis finalas po daugelio metų.

– Kur saugote savo apdovanojimus?

– Dauguma jų vis dar likę namuose Kaune, bet paskutiniųjų metų laimėjimai puikuojasi namuose Šveicarijoje.

– Kuriam žmogui pirmiausia skambintumėte laimėjusi medalį?

– Jeigu šalia nebūtų trenerio, tai pirmiausiai skambinčiau jam, nes tai būtų mūsų abiejų laimėjimas. O jeigu jis būtų šalia, tada tėčiui. Jis pats yra šiek tiek sportavęs lengvąją atletiką ir, manau, geriausiai supranta, kas ir kaip čia vyksta ir galbūt jautriausiai reaguoja į mano laimėjimus. Man pirmas skambintų turbūt mano vyras, nes jis kasdien mato mano kasdienį darbą ir labai prisideda prie visko, kad galėčiau sportuoti.

– Kaip susikaupiate varžybų dieną?

– Susikaupimas jau yra pasirodymo dalis, tai tiesiog mokėjimas įeiti į varžybinį režimą, kad niekas negalėtų manęs išblaškyti. Net nežinau, tiesiog savaime artėjant startui, pereini į kitą susikoncentravimo lygį. Padeda ramios mintys ir AC/DC hitai.

– Mėgstamiausia sporto šaka be lengvosios atletikos?

– „Formulė-1“. Seku ir domiuosi F-1 lenktynėmis dėl labai paprastos priežasties – mano vyras dirba „Alfa Romeo Sauber“ komandoje. Kadangi jis daug viską įdomiai papasakoja, sužinau įdomių detalių iš užkulisių, tai sekti čempionatą dar įdomiau.

– Kokiu hobiu užsiimate nuo sporto laisvu laiku?

– Laisvo laiko nedaug, bet kai būnu namuose, leidžiame laiką kartu su šeima, o kai tik išeina – prie vandens. Stovyklose ir keliaujant mėgstu skaityti knygas.

– Ar namuose turite augintinių?

– Esame laikę šunis, ateityje gal vėl turėsime. Šiuo metu turime Džiungarijos žiurkėną, bet čia dukrytės augintinis. Dar norėčiau turėti jūrinį akvariumą dėl jo grožio, spalvų ir ramybės.

– Jei galėtumėte išbandyti bet kokią pasaulyje profesiją, kokia ji būtų?

– Būtų smagu būti pianiste arba, pavyzdžiui, dirbti Britų muziejuje arba Luvre ir turėti begalę laiko visiems eksponatams apžiūrėti (šypsosi).

Kokią gimtojo miesto vietą rekomenduotumėte aplankyti?

– Būdama Kaune, mėgstu aplankyti Kauno jachtklubą ir Laisvės alėją. Visad šias vietas rekomenduoju ir miesto svečiams.

Su kokia Lietuvos ar užsienio asmenybe norėtumėte susipažinti?

– Būtų buvę labai įdomu pabendrauti su Agatha Christie.

Agnė Šerkšnienė 2019 m. Europos uždarų patalpų čempionate Glazge (A. Pliadžio nuotr.)

Agnė Šerkšnienė 2019 m. Europos uždarų patalpų čempionate Glazge (A. Pliadžio nuotr.)

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS