Olimpinis festivalis Tokyo 2020

2021 metų liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis Nida alsavo olimpiniu ritmu – Tokijo vasaros olimpinių žaidynių metu Kuršių Nerijos širdyje vyko Olimpinis festivalis Tokyo 2020. Jo metu kurorto gyventojai ir svečiai galėjo nemokamai išbandyti įvairias sporto veiklas, dalyvauti varžybose ir renginiuose, pasiklausyti pokalbių su LTeam sportininkais bei stebėti tiesiogines transliacijas iš žaidynių Tokijuje.

Visas 17 dienų, kiekvieną rytą ir popietę, Nidoje buvo rengiamos mankštos ir treniruotės vaikams bei suaugusiems. Pastarieji turėjo unikalią galimybę sportuoti kartu su dvejų olimpinių žaidynių dalyve lengvaatlete Egle Balčiūnaite. Po kartą paplūdimyje bokso treniruotes surengė ir Lietuvos čempionai – Tadas Tamašausas bei Vytauto Balsio ir Modesto Zmuidinos duetas.

Nidoje kiekvienas norintis kasdien galėjo laiką leisti Olimpinio švietimo veiklų palapinėje ar išbandyti skirtingas olimpines sporto šakas ar sportines veiklas – irklavimą, šaudymą, plaukimą, buriavimą, šaudymą iš lanko, grindų riedulį, orientavimosi sportą, trišuolį, disko ir ieties metimą, šuolį į aukštį, imtynes, grindų kerlingą, aištoką, baidarių ir kanojų irklavimą, dviračių sportą, fechtavimąsi ir beisbolą. Savo kultūrinę programą festivalyje pristatė ir Japonijos ambasados atstovai.

Festivalio dalyviai buvo kviečiami varžytis bėgimo basomis, vaikų akvatlono, keturių skirtingų bėgimo trasų, mini golfo ir „Laser-Run“ varžybose bei išbandyti save turistinių baidarių žygyje su olimpiečiu Ričardu Nekriošiumi ar plaukiant irklente.

Vakarinėje programos dalyje kas vakarą lankėsi bei savo sportine patirtimi, žiniomis ir asmeninėmis istorijomis dalijosi vis skirtingas svečias – irkluotojas Rolandas Maščinskas, komikas ir sporto entuziastas Paulius Ambrazevičius, buvę plaukikai Tadas Duškinas ir Vytautas Janušaitis, buriuotojas Rokas Milevičius, krepšininkas Donatas Motiejūnas, golfo žaidėjas Juozapas Budrikis, boksininkas Tadas Tamašauskas, lengvaatetės E. Balčiūnaitė, Jogailė Petrokaitė ir Modesta Morauskaitė, baidarininkas R. Nekriošius, dviratininkas Gediminas Bagdonas ir penkiakovininkė Ieva Serapinaitė.

Nidoje taip pat apsilankė bei įspūdžiais iš Japonijos pasidalijo ir Tokijo olimpinių žaidynių dalyviai – irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Armandas Kelmelis, buriuotoja Viktorija Andrulytė, šaulys Karolis Girulis bei lengvaatlečiai Adrijus Glebauskas ir Diana Zagainova.

Vakarais buvo galima stebėti ir sporto kino seansus – po kelis kartus parodyti šie trys lietuviški filmai: „Rūta“ apie plaukikę Rūtą Meilutytę, „2020. Skrydis atšauktas“ apie LTeam sportininkų pasiruošimą Tokijo olimpinėms žaidynėms ir „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ apie dviračių sporto subtilybes. Be to, du savaitgalius vyko ir sporto viktorina su P. Ambrazevičiumi.

Olimpinio festivalio Tokyo 2020 dalyviams organizatoriai padovanojo ir du nemokamus koncertus: atidarymo dieną savo pasirodymą surengė Vidas Bareikis, o uždarymo – Vaidas Baumila.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS