lt
en
KONTAKTAI

Olimpinio švietimo forumas

Olimpinio švietimo forumas – nuo 2015 metų Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamas vienos dienos renginys, skirtas olimpizmo naujovėms aptarti. Renginio vizitine kortelė – pilnos salės klausytojų. Pastaraisiais metais jie rinkosi į Kauno „Žalgirio“ areną.

„Olimpinio švietimo forumas“ yra šiuolaikiškas renginys apie švietimą ir sportą, kokių Lietuvoje nėra daug.  Forumo tikslas – supažindinti pedagogus, savivaldybių ir jaunimo darbuotojus su kitokiomis ugdymo galimybėmis, įkvėpti, padėti plėsti akiratį, ištraukti ugdytojus iš monotonijos, padėti atrasti savo profesiją ar veiklą iš naujo.

„Olimpinio švietimo forume“ kasmet gvildenamos skirtingos temos, problematikos ir iššūkiai. Kiekviename renginyje dalyvauja kompetetingi pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio, kurie pristato būdus kaip tuos iššūkius įveikti pasitelkus olimpines vertybes, kurie įkvepia pedagogus atrasti, susipažinti ir pritaikyti savo darbuose naujas, kitokias, inovatyvias ugdymo priemones.

Sportas yra universali priemonė, kuri yra naudojama auginti žmogų-asmenybę. Tai priemonė, kuri pirmiausia ugdo žmogų, tik po to – sportininką. Sporto pagalba žmonės atranda tokių dalykų, kurie padeda gyvenime – tai komandinis darbas, pagarba varžovui ir aplinkai, kilnaus elgesio suvokimas, galiausiai – greitas reagavimas, gebėjimai priimti sprendimus čia ir dabar, mokėti imtis iniciatyvos. Apie šias ir kitas olimpinio judėjimo naujoves „Olimpinis švietimo forumas“ kviečia išgirsti ir diskutuoti kasmet.

2019 metais įvykusio forumo tema buvo „Sportas + švietimas = 21 amžiaus galimybės“. Renginį organizuojantis Lietuvos tautinis olimpinis komitetas užsibrėžė tikslą pažvelgti į ateitį: išsiaiškinti, kokios yra naujausios ugdymo per sportą tendencijos, kaip 21 amžiaus kompetencijos gali būti ugdomos per sportą ir fizinį aktyvumą, kaip sportas gali padėti jauno žmogaus, nebūtinai aktyviai sportuojančio, ugdymo procesui.

+26

2018 metais septyni „Olimpinio švietimo forumo“ pranešėjai iš  Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Prancūzijos ir Lietuvos dalinosi patirtimi, skatinančia atsikratyti stereotipų, į skirtumus pažvelgti kaip į vienijimo galimybę pasitelkus sportą. Pagrindinė renginio tema buvo „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“.

Per penkerius metus renginyje pranešimus skaitė „Youth Sport Trust International“ tarptautinių programos vadovė Viv Holt, Paryžiaus Nantere universiteto dėstytojas ir Prancūzijos paralimpinio judėjimo atstovas Ludovic Buanec, Lietuvos sporto universiteto daktarė Brigita Miežienė, diskusijose su klausytojais patirtimi dalijosi buvusi profesionali futbolininkė iš Etiopijos Eskedar Maštavičienė, krepšinio treneris Marius Kiltinavičius, projekto „Jaunimas gali“ vadovas Arminas Vareika ir daugelis kitų.

Kaip ir visi kiti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojami renginiai, taip ir „Olimpinio švietimo forumas“, yra nemokamas.

Olimpinio švietimo forumo akimirkos

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS