„Olimpinėje panoramoje“ – rekordinis festivalis, auksinės Lietuvos sporto sukaktys, žinomi veidai

2022 m. rugpjūčio 7 d.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) leidžiamo virtualaus žurnalo „Olimpinė panorama“ naujame numeryje daugiausia dėmesio skirta naują šalies sporto istorijos metraščio puslapį atvertusiam 16-ajam Europos jaunimo olimpiniam festivaliui.

Banska Bistrica (Slovakija) mieste vykusiame festivalyje lietuviai iš viso pelnė 10 medalių (po 4 aukso ir sidabro ir 2 bronzos) ir medalių lentelėje iškovojo 13 vietą tarp 48 valstybių. Tai yra pakartotas bendras jaunųjų Lietuvos sportininkų laimėtų apdovanojimų skaičiaus rekordas ir geriausias istorijoje pasiekimas pagal iškovota auksą.

„Olimpinėje panoramoje“ – apie tai, kaip sekėsi kiekvienam iš 55 Banska Bistricoje startavusių lietuvių ir kokie svarbiausi dalykai, kuriuos be medalių iš Slovakijos parsivežė jaunieji atletai.

Šią vasarą minimos net dvi Lietuvos sporto istorijoje aukso raidėmis įrašytų olimpinių įvykių sukaktys. Praėjo 30 metų nuo 1992 m. Barselonoje Romo Ubarto auksu ir krepšinio rinktinės bronza pažymėto mūsų šalies sportininkų sugrįžimo į vasaros olimpines žaidynes po nepriklausomybė atgavimo. Ir 10 metų nuo 2012 m. Londono žaidynių, kur čempionėmis tapo Rūta Meilutytė ir Laura Asadauskaitė, o iš viso lietuviai iškovojo net penkis medalius. Plačiau apie šias žaidynes – virtualiame LTOK žurnale.

Taip pat „Olimpinėje panoramoje“ – pokalbiai su galingais žingsniais į pasaulio disko metikų elitą įsiveržusiu Mykolu Alekna ir jo treneriu Mantu Jusiu, naujuoju Lietuvos plaukimo federacijos prezidentu olimpiečiu Sauliumi Binevičiumi, olimpinės rinktinės kandidatu riedlentininku Domantu Antanavičiumi ir su kolegomis Danijoje gerų sporto valdymo pavyzdžių besižvalgiusiu LTOK vykdomojo komiteto nariu Gintaru Jasiūnu.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS