Naują Europos „Fair Play“ judėjimo prezidentą rinko ir Lietuvos atstovės

2021 m. rugsėjo 28 d.

©GEPA Pictures

Rugsėjo 23–26 d. Vienoje vyko 26-asis Europos „Fair Play“ judėjimo (EFPM) organizuojamas kongresas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentė Austra Skujytė bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.

Kongrese dėmesys buvo skiriamas kilnaus elgesio ugdymui, sklaidos ir švietimo iniciatyvoms bei projektams, taip pat vyko 2020 ir 2021 m. „Fair Play“ apdovanojimai, EFPM generalinė asamblėja, prezidento ir Vykdomojo komiteto rinkimai.

Kongrese vykusių rinkimų metu naujuoju EFPM prezidentu buvo išrinktas belgas Philippe‘as Housiaux, kuris šias pareigas eis ketverius metus. P.Housiaux – buvęs Belgijos olimpinio komiteto viceprezidentas, olimpinių žaidynių dalyvis ir kilnaus sportinio elgesio idėjas ginančios bei skleidžiančios organizacijos „Panathlon Wallonie – Bruxelles“ vadovas. Jis Europos „Fair Play“ judėjimo vairą perėmė iš Austrijos atstovo Christiano Hinterbergerio.

„Kongresas paliko puikų įspūdį. Tiek paskaitos, tiek praktiniai užsiėmimai davė minčių, kaip skleisti kilnaus elgesio idėjas tiek sporte, tiek gyvenime. Planuojame Lietuvos „Fair Play“ komiteto susitikimą su LTOK, diskutuosime apie ateities planus“, – mintimis po renginio dalijosi A.Skujytė.

Taip pat kongreso metu buvo pristatyta išskirtinė Portugalijos kilnaus sportinio elgesio atstovų iniciatyva – balta kortelė, kuri Portugalijos vaikų ir suaugusiųjų futbolo bei kitų sporto šakų varžybose ir čempionatuose skiriama už kilnų elgesį. EFPM nariai plačiai diskutavo apie galimybę integruoti šią iniciatyvą ir savo šalyse.

Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas įsteigtas 1995 m. lapkričio 16 d. Jam vadovauja dvejų olimpinių žaidynių medalininkė A.Skujytė. LTOK yra tiek Europos, tiek pasaulio „Fair Play“ judėjimo narys.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS