Sporto vadybos mokymuose įgytas žinias pritaikė organizacijų plėtrai

2022 m. gruodžio 2 d.

Sauliaus Čirbos nuotr.

Lyderystė, strateginis valdymas, rinkodara, žmogiškieji ištekliai – šias temas dešimt dienų vykusiuose mokymuose gliaudė patyrę sporto vadybininkai. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuotų kursų dalyviai įgijo praktinių žinių, kurias jau pritaikė savo atstovaujamos organizacijos plėtrai.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamų mokymų tikslas – paprastai ir praktiškai pristatyti naujausias vadybos žinias apie olimpinių sporto organizacijų veiklos planavimą, strateginės, žmogiškųjų išteklių, finansų, rinkodaros vadybos ir sporto renginių organizavimą.

Penktadienį vykusioje paskutinėje mokymų sesijoje dalyviai pristatė kūrybines užduotis, aptarė mokymų rezultatus bei atsiėmė dalyvavimo sertifikatus.

„Smagu girdėti dalyvių atsiliepimus, nes matome, kad šių mokymų tikslas buvo įgyvendintas. Rengiame ne vienus sporto administravimo mokymus, kurių metu siekiame dalyviams suteikti praktinius įrankius, kuriuos jie galėtų panaudoti savo organizacijos ir Lietuvos sporto labui.

Džiaugiuosi, kad į LTOK mokymus įgyti žinių atvyksta ir olimpiečiai bei kiti žinomi sportininkai. Suprantame, kad sportininkams nėra lengva ieškoti naujų profesinių galimybių baigus karjerą, kodėl džiaugiamės galėdami suteikti žinių ir prisidėti prie antrosios karjeros kūrimo.

Šiuose mokymuose dalyvauja sporto federacijų vadovai, sporto klubų ir organizacijų vadybininkai, sportininkai. Tai – labai įvairi grupė, kuri savo patirtimi neįtikėtinai praturtina mokymų programą. Galimybė mokytis vienam iš kito, nagrinėti konkrečių organizacijų patirtį yra svarbi šių kursų dalis“, – sakė LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja, šių mokymų organizatorė Agnė Vanagienė.

„Esu įsitikinęs, kad mokytis reikia visą gyvenimą. Sportininko karjerą baigiau ir federacijos generalinio sekretoriaus pareigas pradėjau eiti visai neseniai, todėl šiuose mokymuose įgytos žinios man yra neįkainojamos. Svarbiausia, kad tai, ką išmokau iškart galėjau pritaikyti praktikoje – peržiūrėti federacijos strategiją, kitu kampu pažiūrėti į tam tikras problemas“, – sakė olimpietis, Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius S. Ritter.

Penkių sesijų po dvi dienas metu dalyviai dirbo su patyrusiu lektoriumi, verslo konsultantu Lauru Balaiša ir Australijos universitete dirbančia lektore Elle Taurins. Jie gilinosi į žmogiškųjų išteklių valdymą, strateginį valdymą, lyderystę, renginių organizavimą, ryšius su visuomenę bei rinkodarą.

Intensyvaus mokymų kurso metu dalyviai dirbo ne tik susitikimuose, bet ir namuose. Pavyzdžiui, turėjo atlikti savo atstovaujamos organizacijos makroakplinkos ir resursų analizę.

„Esu dėkinga už galimybę mokytis komandoje, mokymasis iš kolegų man davė labai daug. Jau pradėjau taikyti gautą informaciją, patobulinau organizacijos pristatymą, atsižvelgdavau į patarimus, kada ir kaip eiti pas rėmėjus ir galiu pasidžiaugti, kad Moterų krepšinio lyga turės naują rėmėją“, – sakė buvusi krepšininkė, Lietuvos Moterų krepšinio lygos vadovė Rima Valentienė.

Tarp 20-ies mokymų dalyvių – ir žinomi sportininkai bei organizacijų vadovai. Kursuose dalyvavo olimpiečiai Nacionalinės sporto agentūros (NSA) komunikacijos specialistė Brigita Virbalytė ir Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vadovas Aistis Baronas, Lietuvos Moterų krepšinio lygos direktorė Rima Valentienė, Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinės treneris bei Sostinės krepšinio mokyklos direktorius Mindaugas Noreika.

Sporto vadybos mokymai pažengusiems pradėti organizuoti 2016 metais.

+15

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS