„LTeam START UP GOES GREEN“ projektas atskleidė Lietuvos sportininkų žmogiškąsias vertybes

Nuotraukos autorius: Ramūno Šeškaus nuotr.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo inicijuotoje tvarių sporto renginių rėmimo programoje „LTeam START UP GOES GREEN“ praėjusiais metais geriausiai įvertinta ir didžiausio finansavimo sulaukė Nacionalinės sportininkų asociacijos (NSA) iniciatyva „Tvarkome kartu su čempionais!“.

„Savo iniciatyvoje norėjome parodyti, kad pačio aukščiausio lygio sportininkams taip pat rūpi aplinkosauga ir tvarumas. Nuo pat NSA susikūrimo, mes nuolat rinkdavomės į bendras treniruotes ir supratome, kad būdami gamtoje galime kviesti žmones jungtis ir kartu diskutuoti apie tvarumą. Norime parodyti, kad esame socialiai atsakingi ir mums taip pat skaudu matyti kaip yra teršiama gamta“, – sakė NSA atstovė Brigita Virbalytė.

Įgyvendindama projektą, NSA suorganizavo du renginius. Pirmasis jų įvyko po didžiausio bėgimo renginio mūsų šalyje – Vilniaus maratono. Sportininkai rinko šiukšles sekdami Vilniaus maratono trasą, neaplenkė ir Neries pakrantės, aikštyno prie Baltojo tilto.

„Mus maloniai nustebino tai, kad miestas buvo pakankamai švarus. Radome tik keletą plastiko šiukšlių po pačio renginio, tai džiugu, jog didžiųjų renginių organizatoriai supranta tvarumo svarbą ir tai, kad negalima teršti gamtos“, – teigė B. Virbalytė.

Visgi bėgant šalia maratono trasos, Neries pakrante ar šalia Baltojo tilto sporto aikštyno, įspūdis jau nebuvo toks geras. Paprasti žmonės vis dar nevengia palikti šiukšles ne tam skirtose vietose.

„Ypač nuliūdino momentas prie Baltojo tilto, kuomet vaikai, kurie padėjo mums rinkti šiukšles, sakė, jog jų ten būna nuolat. Tai parodo, kad jaunajai kartai vis dar reikia didesnių kompetencijų kalbant apie aplinkosaugą ir tvarumą“, – prisipažino Lietuvos sportinio ėjimo pažiba.

Antrasis projekto renginys vyko Kaune. Čia dalyviai ne tik rinko bei rūšiavo šiukšles, bet ir treniravosi kartu su tituluotais šalies sportininkais.

„Renginys vyko gamtoje, kur turėjome penkių sporto šakų treniruotes. Įsitraukimas į renginį buvo be galo didelis. Mus džiugino tai, kad vaikai tiesiog laukė kada galės rinkti šiukšles. Po treniruočių su sportininkais vaikams buvo surengtos varžybos renkant šiukšles ir jų akys tiesiog degė. Matome, kad vaikai supranta kaip svarbu yra rūpintis gamta“, – džiaugėsi B. Virbalytė.

Renginyje Kaune dalyvavo žinomas Lietuvos buriuotojas Rokas Milevičius, kuris žinutę apie tvarumo ir aplinkosaugos svarbą neša visame pasaulyje. Jis pateikė liūdnus pavyzdžius apie tai, kokie šiukšlių kiekiai yra aptinkami vandenynuose.

B. Virbalytė tikisi, kad „Tvarkome kartu su čempionais!“ idėja liks gyva ir ateityje.

„Jau esame parengę tvarumo memorandumą ir ketiname ją pasirašyti su Lietuvos sporto federacijų sąjunga. Taip apjungsime 70 sporto federacijų ir kartu nešime tą žinutę, kad kiekvienai organizacijai bei sportininkams tvarumas ir aplinkosauga būtų kiekviename žingsnyje“, – pabrėžė B. Virbalytė.

Nors NSA veikloje dalyvaujantys sportininkai viską daro savanorystės pagrindais, be „LTeam START UP GOES GREEN“ programoje laimėto finansavimo kai kurias idėjas įgyvendinti būtų praktiškai neįmanoma.

„Tokiai organizacijai kaip NSA bet koks finansavimas yra labai didelė paspirtis. Mes norime, kad visuomenė pasitikėtų sportininkais. Patys sportininkai prie renginio prisideda neatlygintinai, bet norint įgyvendinti tam tikras veiklas, reikia lėšų. Dėl to labai džiaugiamės, kad sulaukėme šios paramos. Tik šios paramos dėka suplanuotos treniruotės su sportininkais išaugo iki aplinkosaugos projekto ir tapo labiau matomos visuomenėje“, – pasakojo B. Virbalytė.

Kviečiame „LTeam START UP GOES GREEN“ programoje norinčius dalyvauti renginių organizatorius registruoti planuojamas sporto iniciatyvas: su fiziniu aktyvumu susijusias įvairių rūšių laisvalaikio veiklas, masinius renginius.

Atrinktiems projektams ir iniciatyvoms bus suteikta 5–15 tūkst. eurų parama, skirta pradėti, plėsti, gerinti ar tęsti jų veiklą įtraukiant tvarumą ir aplinkos apsaugos aspektą.

Paraiškas „LTeam START UP GOES GREEN“ programai galima teikti nuo 2021 metų lapkričio 1 iki lapkričio 30 dienos. Projektas turi būti įgyvendintas per 2022 metus.

TAIP PAT SKAITYKITE: „LTeam START UP GOES GREEN“ rems tvarius sporto renginius: kviečia teikti paraiškas

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS