lt
en
KONTAKTAI

„LTeam START UP GOES GREEN“: prasidėjo registracija į nemokamus mokymus apie tvarumą sporto renginiuose

Nuotraukos autorius: Archyvas iš 2019 m. Olimpinės dienos Klaipėdoje

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Lietuvos olimpinis fondas (LOF) žengia dar vieną svarbų žingsnį tvarumo link. „LTeam START UP GOES GREEN“ programos vykdytojai organizuoja nuotolinius nemokamus mokymus sporto renginių organizatoriams, kurių metu apie aplinkosaugos niuansus kalbės tvaraus vartojimo šalininkas Giedrius Bučas.

Socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas prisideda prie darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjų plėtojimo, rūpinasi švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu, taip pat vykdo edukacinę veiklą organizuodamas kūrybinius renginius ir užsiėmimus.

Giedriaus vizija – darnus ir švarus pasaulis. Švarus visomis prasmėmis. Jis dalinasi savo patirtimi bei žiniomis su visais, besidominčiais darniu vartojimu ir aplinkosauga, ir teigia, kad ypač įdomios diskusijos būna su vaikais, jaunimu ir šeimomis.

„Per penkerius šios veiklos metus diskutavau su daugiau nei 5000 vaikų apie darnų vartojimą ir aplinkosaugą, dalyvavau įvairiuose seminaruose, konferencijose. Esu kviečiamas į įvairius renginius ekologijos tema, kur įgyvendinu kokią nors meninę idėją – darau instaliacijas iš šiukšlių. 2019 metų birželio mėnesį su idėja palaikančiais savanoriais keliavome aplink Kauną 6 dienas, nuėjome apie 100 km ir rinkome šiukšles. Rugsėjo mėnesį MO muziejaus prieigose pristačiau meninę instaliaciją iš šiukšlių „Vertybių krioklys“. Spalio mėnesį suorganizavau socialinę-meninę akciją „(Ne)matomos Baltijos smiltelės“, kurios metu Klaipėdos paplūdimyje sijojome smėlį, – pasakojo G. Bučas.

– Visų šių akcijų tikslas nėra tik surinkti šiukšles ir jas išmesti. Šiukšlės – kaip lakmuso popierėlis, kuris parodo mūsų visuomenės įpročius, kitaip tariant, iš šiukšlių galima sudėlioti vartojimo dėlionę. Visas rastas šiukšles inventorizuojame – rūšiuojame, skaičiuojame, sveriame ir detaliai aprašome, o vėliau iš jų gimsta meninės instaliacijos. 2020 rugpjūčio – spalio mėnesiais apkeliavome Lietuvą žygyje „Už švarią Lietuvą!“, grožėjomės nuostabia mūsų šalies gamta, savo kelyje rinkome rastas šiukšles, bendravome su vietos bendruomenėmis. Nužygiavome 1363 km ir surinkome 1133 kg šiukšlių, iš kurių gimė meninė instaliacija „Vartojimo dėlionė“.“

Jis 2020 metais buvo Vienas iš LTOK ir LOF vykdomos „LTeam START UP GOES GREEN“ programos komisijos narių ir iš 39 paraiškų padėjo atrinkti 10 iniciatyvų, kurios sulaukė finansinio palaikymo.

„Dažnai organizuojant įvairius renginius, seminarus, konferencijas ir festivalius mes nesusimąstome apie tvarumo principus ir darnų renginio organizatoriaus bei dalyvio santykį su mus supančia aplinka. Šiuo klimato kaitos laikotarpiu ši tema vis aktualėja, turime visi draugiškai rasti sprendimus ir sutarti, kaip turėtume gyventi ateityje, privalome išsigryninti vertybes ir perduoti jas ateities kartoms. Mano manymu, renginių organizatoriai yra pats geriausias pavyzdys visuomenei, galintis daryti labai didelį poveikį ir pokytį darnumo link.

Diskusija yra geriausias būdas rasti tiesą, pasidalinti žiniomis ir ieškoti teisingiausio kelio darnaus vartojimo link. Diskutuosime apie šių dienų aktualijas – perteklinio vartojimo problemas, visuomenės vertybių sistemą ir pagrindines globalines problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, o svarbiausia – ieškosime būdų, kaip galime jas spręsti. Aš, turėdamas bazines žinias, dalinsiuosi jomis su jumis, savo srities specialistais. Tokiu būdu mes tikrai rasime pačius geriausius darnaus vartojimo būdus, kuriuos kiekvienas dalyvaujantis galės pritaikyti savo profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime“, – registruotis į tvarumo mokymus įvairių sporto renginių organizatorius kvietė G. Bučas.

Nemokami mokymai „Zoom“ platformoje vyks sausio 15 d. nuo 10 val. (trukmė – apie 2 val.). Registracijos formą (vietų skaičius ribotas) galima rasti čia: http://bit.ly/38VdOFz

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS