lt
en
KONTAKTAI

„LTeam Start Up“ dalyvių istorija: kaip sporto ir aplinkos apsaugos kombinacija gali virsti unikaliu projektu

Vieni iš 2019-ųjų „LTeam Start Up“ programos laimėtojų jau prieš metus organizuotuose sporto renginiuose didelį dėmesį skyrė ne tik fizinio aktyvumo, bet ir aplinkos apsaugos skatinimui. O būtent tai – vienas pagrindinių kriterijų 2020 metų programoje.

Vos 2017 metais įkurta VŠĮ „Be1Sc“ praėjusių metų „LTeam START UP“ programos komisijai pateikė unikalių treniruočių idėją pavadinimu „VISI VAROM’i padangų treniruotės“.

Iš 307 pateiktų paraiškų komisija atrinko 22 verčiausias, o po viešo projektų pristatymo finansavimas buvo skirtas 14-ai iš jų. Treniruočių su padangomis autoriai buvo vieni iš laimingųjų.

„Skirto finansavimo dėka galėjome įgyvendinti grandiozinį užmojį – treniruočių trasą sudėlioti iš padangų, o tai ir buvo mūsų renginio išskirtinumas“, – prisiminė „Be1“ verslo vystymo vadovė Monika Zažeckytė-Kšivickė.

Tiek praėjusiais metais, tiek ir šiemet „LTeam Start Up“ programa projektams finansuoti skirs 25 tūkst. eurų. Vis tik šių metų misija – kiek pasikeitusi nuo 2019-ųjų: „LTeam START UP GOES GREEN“ programą vykdantys Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Lietuvos olimpinis fondas (LOF) ne tik ragins organizuoti aktyvią fizinę veiklą skatinančius renginius, bet ir išimtinai skatins tai daryti tausojant gamtą.

„Šiuolaikinėje visuomenėje gamtos tausojimo klausimas yra neatskiriama gyvenimo dalis – rūšiavimas, perdirbimas, maisto tausojimas, ekologiškas apsipirkimas, gamtos išteklių tausojimas, teršalų mažinimas – visi imasi vienų ar kitų priemonių.

Mes renkamės ne tik imtis jų savarankiškai, bet ir garsiai apie jas priminti, papasakoti ir inicijuoti savo renginių metu skleidžiama informacija. Kalbame apie tai daug, garsiai ir įvairiais mums prieinamais kanalais“, – pabrėžė M. Zažeckytė-Kšivickė, kartu su „Be1“ komanda programos atrankoje ketinanti dalyvauti ir šiais metais.

– Papasakokite apie savo organizuojamų treniruočių idėją. Kaip ir kodėl ji gimė? – LTOK.lt paklausė M. Zažeckytės-Kšivickės.

– „VISI VAROM’i“ treniruočių idėja iš tiesų gimė kaip aplinkos apsaugos ir tvaraus išteklių naudojimo iniciatyva, kuri, be abejo, buvo pagrįsta sportiniu pavidalu, nes mūsų komandą sudaro sportininkai ir sporto treneriai. Viena iš pagrindinių „Be1“ komandos veiklos sričių – visuomenės fizinio aktyvumo skatinimas ir sveikos gyvensenos populiarinimas. Ne paslaptis, jog sveikas vidus reikalauja sveikos aplinkos, tad nusprendėme užsimoti plačiau – pasirūpinti ne tik žmonių sveikata, bet ir juos supančia aplinka.

– Koks pagrindinis šių treniruočių tikslas?

– Šiuo projektu siekiama suburti skirtingų Kauno miesto bendruomenių narius bendroms veikloms, naujoviškai ir šiuolaikiškai pristatyti fizinės veiklos svarbą, skatinti įvairaus amžiaus grupių atstovus laisvalaikį leisti aktyviai, pasiūlyti alternatyvą bendriems užsiėmimams visai šeimai. „VISI VAROM’i“ padangų treniruočių išskirtinumas tas, jog jos yra vykdomos su padangomis – iš jų sudaryta trasa, jos naudojamos kaip sporto įrankiai.

Taip pat padangos – kaip netradicinė priemonė skatinti bendruomenės narių socialinę atsakomybę, edukuojant juos apie padangų atliekų tvarkymo svarbą ir padangų pridavimo tvarkymui proceso paprastumą – dalyviams teikiama informacinė medžiaga, skatinama į treniruotę atvežti jau nebenaudojamas padangas, kurias projekto vykdytojas pristato perdirbimui.

– Kodėl 2019 metais nusprendėte dalyvauti „LTeam Start Up“ programoje? Ar buvo sunku atitikti kriterijus?

– Vos pamačius kvietimą teikti paraiškas dalyvauti „LTeam Start Up“ programos atrankoje, net nekilo abejonių, jog privalome joje dalyvauti. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pripažinimas ir palaikymas mums ne tik nuostabus mūsų veiklos įvertinimas, tačiau ir garbė bei puiki motyvacija daryti dar daugiau ir geriau.

Kadangi atrankos kriterijai buvo sudaryti logiškai ir pagrįstai, apgalvotai sukurtu projektu nesudėtinga juos atitikti. Neįtikėtinai didelis susidomėjimas ir konkurencija – kitas klausimas. Savo idėjas komisijai pristatė gausybė įstaigų. Faktas, jog mūsų idėja buvo pasirinkta iš tokio didelio kiekio puikių idėjų, iš tiesų pradžiugino ne ką mažiau nei gautas finansavimas.

– Kaip sekėsi įvykdyti programą? Kiek ir kokių treniruočių turėjote?

– Didžiuojamės, kad visus planuotus užmojus pavyko įgyvendinti puikiai. Suorganizavome keturias treniruotes Kauno mieste – po vieną kiekvieną metų sezoną. Renginio dalyvių neišgąsdino nei rudeninė šlapdriba, nei žieminis vėjas.

Kiekvieną kartą dalyvius pasitikome su skirtingomis treniruotėmis ir trasomis, tad puikiai pavyko juos nustebinti, priversti išbandyti jėgas, išmokti sportuoti taisyklingai bei lavinti komandinius įgūdžius. Sporto entuziastai projekto metu susipažino ir su funkcinėmis, ir su bėgimo, ir su jėgos treniruotėmis.

– Kokio amžiaus ir lyties dalyvių sulaukėte?

– Projekto metu labiausiai džiugino ne tik gausus dalyvių kiekis, bet ir jų įvairovė. „VISI VAROM’i“ padangų treniruočių jauniausias dalyvis buvo vos 6 metų amžiaus, o vyriausias – 63 m. Mūsų treniruotėse rado ką veikti ir vyrai, ir moterys, ir vaikai, ir suaugę. Toks įvairiapusiškumas labai paskatino trenerių kūrybiškumą kuriant treniruočių planus, kliūčių ruožus ir net pačių treniruočių temas – projekto metu vyko ir šeimų treniruotė, ir treniruotė poromis.

– Ar šiemet ketinate vėl dalyvauti „LTeam Start Up“ programoje“?

– Šiemet taip pat būtinai dalyvausime šios programos atrankoje, juolab, kad šių metų programa yra su specialia misija – „LTeam START UP GOES GREEN“. Atrodo, kad tai ženklas, jog sutampa mūsų požiūriai, ko reikia šiuolaikinei visuomenei, tad labai džiaugtumėmės ir šiemet gavę galimybę įgyvendinti projektą su „LTeam Start Up“ pagalba.

Džiugu, kad dėl koronaviruso plitimo visiems perskirstant finansus ši iniciatyva niekur nedingo, nes šiemet toks finansavimas bus kaip niekada reikalingas. Gali iš sportininko atimti treniruočių aikštelę, įrangą, bet meilės sportui neatimsi. Tad bet koks masinių renginių, puoselėjančių meilę sportui, palaikymas suteikia ne tik būtiną materialinį užnugarį, bet ir motyvaciją veikti, judėti į priekį, dirbti drauge ir komandiškai.

Apie „LTeam START UP GOES GREEN“ 2020 metų programą

Pagrindiniai programos kriterijai: dėmesys aplinkosaugos problemoms ir tvarumui, dalyvių ir žiūrovų skaičius, fizinio aktyvumo skatinimas, netipinių ir naujų fizinio aktyvumo formų įtraukimas, bendruomenės įtraukimas, ankstesnė patirtis ir galimybė tolimesnei plėtrai. Paraiškos, kuriose nebus aiškiai aprašytas renginio tvarumo ar aplinkosauginis planas, nebus svarstomos.

Mažiausia piniginė parama sieks 1000, o didžiausia – net 5000 eurų. Iš viso įvairiems projektams finansuoti bus skirti 25 tūkst. eurų.

„Tvarumas yra viena iš pagrindinių Tarptautinio olimpinio komiteto veiklos krypčių, todėl laikydamiesi šių teikiamų rekomendacijų tvarumą pamažu įdiegiame ir savo projektuose, – paaiškino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Praėjusiais metais sulaukėme net 307 paraiškų ir finansavome 14 projektų, tad ir šiemet raginame sporto entuziastus drąsiai pristatyti savo iniciatyvas.“

Projektus gali registruoti visų tipų juridiniai asmenys, turintys paramos gavėjo statusą. Paraiškas iki spalio 30 dienos teikti galima užpildant šią registracijos formą: http://bit.do/lteam-startup2020.

Start Up_Naujausios taisykles

Programos vykdymo laikotarpis: 2021 sausio 1 d. – 2021 gruodžio 31 d. Galutiniai nugalėtojai bus paviešinti lapkričio 27 d. interneto svetainėje LTOK.lt.

Projektų atrinkimas vyks dviem etapais: pirmajame gautos paraiškos bus įvertintos Programos komiteto, kurį sudarys kompetentingi asmenys iš sporto bendruomenės (olimpiečiai, žurnalistai, sporto specialistai), o į antrąjį pateks tik geriausi projektai – jų autoriai bus kviečiami savo idėjas komitetui pristatyti gyvai.

Projektų aprašymuose, vėliau – vykdyme, privaloma integruoti LTeam ir LTOK logotipus. Kiekvienas finansinės paramos gavėjas, įvykdęs projektą, per 30 kalendorinių dienų privalės pateikti projekto ataskaitą.

Šių metų programoje negali dalyvauti organizacijos, nepateikusios ataskaitų už anksčiau gautą programą pagal „LTeam START UP“ programą.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS