„LTeam“ sportininkai tobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius

Šią savaitę Lietuvos olimpinės rinktinės „LTeam“ nariai dalyvavo viešojo kalbėjimo mokymuose su lektore, sceninės kalbos, iškalbos ir retorikos meistre Adrija Čepaite.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Sportininkų komisijos inicijuoti mokymai vyko tris dienas. Pirmojo susitikimo nuotoliniu būdu metu dalyviai analizavo, kuo skiriasi viešoji kalba nuo įprasto kalbėjimo, kodėl naudinga mokytis viešojo kalbėjimo, kaip suvokti viešąją kalbą ir aptarė visus viešosios kalbos elementus.

„Suvokime kalbą ne kaip tiesiog komunikacijos priemonę arba kaip kažką, kas užpildo eterį. Suvokime kalbą kaip sudedamąją veiksmo ir vertės, kuriuos turime sukurti mūsų klausytojams, dalį. Dauguma žmonių kalbą supranta kaip vienos krypties eismą. Galvoja, ką aš jiems pasakysiu, ką jie išgirs. Tokiu atveju, tai yra monologas. Viešasis kalbėjimas visada turi atgalinį ryšį, tai yra dialogas. Sportininkai yra ne mažesni nuomonės formuotojai nei verslininkai, meno atstovai ar kt., todėl jiems tą suprasti yra labai svarbu”, – mokymų metu kalbėjo A. Čepaitė.

Kitų mokymų susitikimų metu sportininkai patys išbandė viešąjį kalbėjimą bei dalyvavo diskusijose jį aptariant ir analizuojant.

„Viešojo kalbėjimo žinios ir praktika leidžia labiau pasitikėti savimi kalbant prieš auditoriją ir taip pat leidžia efektyviau perteikti pagrindinę žinutę, taip pasiekiant pačius žmones“, – galimybe dalyviauti mokymuose džiaugėsi olimpietė buriuotoja, pasaulio čempionato medalininkė Viktorija Andrulytė.

Siekdama suteikti visą įmanoma pagalbą sportininkams, LTOK Sportininkų komisija mokymais nuolat kviečia sportininkus kelti savo kvalifikaciją ir tobulėti ne tik sportinėje srityje. 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS