„Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalio dalyviams Šiauliuose – futbolininkės S. Petravičienės ir imtynininkės D. Domikaitytės dėmesys

2022 m. gegužės 28 d.

G. Šiuparys

Šeštadienį Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyko didysis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis. Tai – jau 7-oji finalinio projekto etapo šventė, kurioje dalyvavo net 39 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Radviliškio, Šiaulių, Šiaulių raj., Akmenės, Kelmės, Naujosios Akmenės bei Raseinių.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių, 3 berniukų ir 2 pedagogų, jėgas išbandė 10-yje sportinių rungčių. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Net 312 festivalio dalyvių bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

+17

Renginio metu dalyvius aplankė ir į šventės veiklas su vaikais įsitraukė Lietuvos imtynininkė, Europos čempionato medalininkė Danutė Domikaitytė bei Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė Simona Petravičienė.

„Emocijos pačios geriausios, nieko nėra geriau nei matyti besidžiaugiančius ir laimingus vaikus, o dar tai, kad jie sportuoja, tą džiaugsmą tik padvigubina. Kadangi pati į didįjį sportą atėjau būtent sudalyvavusi masiniame futbolo žaidynių renginyje, tai noriu pasidžiaugti, kad tokie renginiai vyksta, nes būtent tokių renginių dėka atsiranda talentai ir užauga profesionalūs sportininkai“, – po festivalio mintimis dalijosi S. Petravičienė.

G. Šiupario nuotr.

„Smagu, kad tiek komandų susirinko ir atvyko į Šiaulius. Gera matyti tiek daug gerai nusiteikusiu vaikų ir mokytojų. Viskas buvo puikiai suorganizuota bei aiškiai pateikta tiek mokytojams, tiek vaikams. Organizacija puiki. Žaidimai įdomūs. Viskas labai patiko. Pati moterų imtynių sportą pamilau nuo mažų dienų, jau po pirmos treniruotės. Patiko, kad galiu per šį sportą save išreikšti. Patiko laimėti bei supratimas po pergalių, kad treniruotės atsiperka pergalėmis varžybose. O pati didžiausia motyvacija – pirmasis mano Europos jaunių čempionato 3 vietos medalis. Kai jį laimėjau patyriau viduje tokį gerą jausmą dėl kurio ir iki šiol esu šiame sporte ir toliau siekiu olimpinio pirmosios vietos medalio. Tikiu, kad vaikams šių žaidynių medaliai taip pat bus didelis įkvėpimas, gražu, kad laimėtojas čia – kiekvienas“, – įspūdžiais ir savo sportinės karjeros pradžios patirtimi pasidalino D. Domikaitytė.

Dar praėjusį savaitgalį Vilniuje vykusio festivalio metu dalyvius palaikyti susirinkusiųjų rekordas buvo dar kartą pagerintas Šiauliuose – mažųjų sportininkų palaikyti atvyko daugiau nei 650 artimųjų.

„Šiame projekte mūsų dukra dalyvauja pirmą kartą. Labai apsidžiaugėme sužinoję projekto tikslus – visi vaikai vienaip ar kitaip yra linkę būti aktyvus, bet tik sukurdami jiems šventes bei geras emocijas galime juos skatinti tokiais ir išlikti. Atmosfera, kurią čia jiems sukuria treneriai bei visos palaikymo komandos, prilygsta aukščiausio lygio sportinėms varžyboms. Vaikams tai – unikali patirtis“, – kalbėjo dalyvės mama Rita Šimkuvienė.

G. Šiupario nuotr.

Iš viso finalinio projekto etapo metu iki birželio 5 d. bus surengta 10 didžiųjų festivalių, kurių likusieji 3 dar bus surengti Jonavoje ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS