Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė – Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionė

Nuotraukos autorius: Kipras Štreimikis

Lietuvos rinktinė sidabru užbaigė visą savaitę Banska Bistricoje (Slovakija) vykusį Europos jaunimo olimpinį festivalį. Tomo Purlio treniruojama jaunučių (iki 16 metų) rinktinė 66:78 (18:16, 8:23, 19:18, 21:21) nusileido turnyro favoritams prancūzams.

Informacija apie festivalį

Taškas į tašką vykusios rungtynės prasidėjo gražia lietuvių ataka. Dovydui Buikai atkovojus kamuolį puolime, Matas Buteliauskas ataką užbaigė taikliu tritaškiu metimu, išvedusiu lietuvius į priekį 7:5.

Nors antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo 4 taškais iš eilės, prancūzai spurtavo, laimėjo atkarpą 20:2 ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 39:26.

Antroje rungtynių dalyje lietuviams varžovų pasivyti nebepavyko – Europos jaunimo olimpiniame festivalyje jie iškovojo sidabro medalius.

K. Štreimikio nuotr.

K. Štreimikio nuotr.

„Užėmus antrąją virtą visada turi praeiti tam tikras laikas, kad pavyktų tuo pasidžiaugti. Buvo ne tokios rungtynės, kokių tikėjomės. Manau, pagrindinė priežastis – mūsų fizinis pasirengimas. Žiūrėsime, kodėl taip yra.

Šis turnyras buvo daugiau pasiruošimas Europos čempionatui. Norėjome nušauti du zuikius, bet nepavyko. Vaikinai tikrai stengėsi, bet neatlaikėme fiziškumo. Prancūzai buvo labai stiprūs, o mus jaudulys krėtė. Darėme daug klaidų, praradome kamuolį lygioje vietoje. Gal kažkiek nesusitvarkėme su emocija.

Tačiau labai gerai, kad tokie turnyrai vyksta, kur galima pasimokyti iš savo klaidų. Manau, žaidėjai tikrai išvyks patobulėję“, – sakė lietuvių treneris T. Purlys.

Lietuvos komandai 17 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Kasparas Jakučionis. 16 taškų pridėjo Matas Laurenčikas (7 atk. kam.), 10 – Matas Buteliauskas (6 atk. kam.).

Jaunieji mūsų šalies krepšininkai B grupėje varžėsi su Serbijos, Slovėnijos ir Slovakijos rinktinėmis. Visas rungtynes laimėję, pastarąją lietuviai sutriuškino beveik 100 taškų persvara (135:39). Pusfinalyje lietuviai 94:81nugalėjo stiprią Vokietijos komandą.

Lietuvos sportininkai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iš viso iškovojo 10 medalių.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS