Lietuvos biatlono jaunimas lygiuojasi į T. Kaukėną

2019 m. vasario 9 d.

Net trečdalį Lietuvos delegacijos Europos olimpiniame jaunimo žiemos festivalyje Sarajeve sudarys biatloninkai. Vasario 10-15 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje su geriausiais 14-18 metų amžiaus Senojo žemyno sportininkais iš viso varžysis 11 mūsų šalies atstovų.

Keturi lietuviai – Sara Urumova, Romualdas Aleksandrovas, Darius Dinda ir Gytis Mikoliūnas – Sarajeve dalyvaus sprinto (7,5 km su dviem ugnies linijomis) ir individualaus starto lenktynėse (12,5 km su keturiomis ugnies linijomis).

Dėl techninių nesklandumų – vienai merginai nepavyko susitvarkyti dokumentų – lietuviai negalės startuoti mišrioje estafetėje, tačiau visi išvykusieji pasiryžę kibti varžovams į atlapus.

„Pasirengimas buvo geras, paskutinę treniruočių stovyklą turėjome Zakopanėje, o tuomet dalyvavome pasaulio jaunimo čempionate Slovakijoje, kur geriausiai pasirodė G. Mikoliūnas, iš 110 dalyvių užėmęs 30 vietą“, – pasakojo mūsų šalies biatlonininkams Bosnijoje ir Hercegovinoje vadovaujantis treneris Marijanas Kačanovskis. Būtent iš G. Mikoliūno laukiama geriausių rezultatų.

„Esu puikiai nusiteikęs, gerai pasiruošęs. Negąsdina ir šiltesni orai. Aišku, man labiau priimtina minusinė temperatūra, tuomet trasa kietesnė, bet ir šilta trasa – nieko baisaus“, – kalbėjo 17-metis Gytis, išsikėlęs sau tikslą pralenkti bent pusę varžovų Sarajeve, o geriausiu atveju prasibrauti į geriausiųjų 30-uką.

Anykštėno treneris Bronius Vitkūnas norėtų, kad jo auklėtinis bent vienoje distancijoje aplenktų du trečdalius dalyvių.

„Individualaus starto lenktynėse Gytis pajėgesnis. Jis nepasižymi dideliu greičiu, bet jo procentinis šaudymo taiklumas tikrai neblogas. Jaunių pataikymas dar labai „šokinėja“, bet kelis kartus jis jau įrodė, kad gali pasiekti net 90 proc. taiklumą“, – pasakojo B. Vitkūnas.

Anot jo, G. Mikoliūnas turi gerų savybių biatlonininkui – sugeba analizuoti, daryti išvadas, o lemiamu momentu – susikaupti.

Jau 10 metų biatlonu užsiimantis Gytis didžiausią pažangą padarė per pastaruosius metus. „Iš pradžių buvo sunku, bet po truputį įsimylėjau biatloną. Šis olimpinis festivalis man labai svarbus, geras išbandymas. Ateitį planuoju su biatlonu, man jis labai patinka. Mane labai motyvuoja ir komandos draugai“, – sakė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos vienuoliktokas.

„Šiame amžiuje sunku prognozuoti, bet visi jie perspektyvūs. Jaunuolių, kurie patenka į olimpinius festivalius, motyvacija stiprėja, jie labiau tobulėja. Tikimės, kad jie stos šalia Vytauto Strolios, Karolio Dombrovskio, Tomo Kaukėno“, – vylėsi biatlonininkų delegacijai Sarajeve vadovaujantis M. Kačanovskis.

Į Bosniją ir Hercegoviną iš Lietuvos išvyko keturi slidininkai, keturi biatlonininkai, du kalnų slidinėjimo ir vienas snieglenčių sporto atstovas.

Olimpiniame jaunimo žiemos festivalyje vyks 8 disciplinų varžybos, jose rungsis apie 1500 sportininkų iš 50 Europos valstybių.

1984 metais Sarajeve vyko žiemos olimpinės žaidynės, jose aukso medalį biatlono estafetės varžybose iškovojo lietuvis Algimantas Šalna.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS