Jaunimo olimpinis festivalis įsibėgėja – trečiadienį varžėsi šešių sporto šakų atstovai iš Lietuvos

Kipras Štreimikis

Banska Bistrica (Slovakija) vykstantis Europos jaunimo olimpinis festivalis įpusėjo. Trečiadienį Lietuvos atstovai varžėsi šešiose sporto šakose.

Informacija apie festivalį

Badmintonininkei – bronza

Bronzą trečiadienį iškovojo badmintonininkė Viltė Paulauskaitė. Aštuntfinalyje lietuvė po atkaklios kovos 21:19, 21:17 palaužė kroatę Jeleną Buchberger, o ketvirtfinalyje 16:25, 25:23, 21:19 nugalėjo lenkę Mają Janko ir užsitikrino mažiausiai bronzos medalį.

Tris mačus per tris valandas žaidusiais badmintonininkei paskutiniajame pritrūko jėgų. Pusfinalyje ji 8:21, 13:21 nusileido turkei Ravzai Bodur ir nors į finalą nepateko, iš Slovakijos parsiveš bronzą.

V. Paulauskaitė su treneriu P. Bartušiu (K. Štreimikio nuotr.)

„Šis mano rezultatas labai nustebino. Šiandien du mačus laimėjau prieš daug stipresnes varžoves, turėjusias aukštesnį reitingą. Antrasis mačas truko 40 minučių, todėl trečiajam pritrūko jėgų. Neberadau jų tiek, kiek reikėjo, nors stengiausi kiek galėjau. Tai – pirmasis mano tarptautinis pasiekimas ir manau, kad bus vienas svarbiausių gyvenimo pasiekimų“, – sakė V. Paulauskaitė.

Vaikinų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį Domas Pakštys 5:21, 10:21 nusileido lenkui Mateuszui Golasui.

Baigė pasirodymą

Į antrąjį etapą patekęs tenisininkas Julius Aleksandrovas trečiadienį stojo į kovą su čeku Janu Kumstatu. Antradienį pirmojo rato mače puikiai žaidęs lietuvis šiandien 1:6, 0:6 turėjo pripažinti varžovo pranašumą.

„Julius šiandien pralaimėjo prieš ketvirtą stipriausią turnyro žaidėją ir taip užbaigė mūsų tenisininkų pasirodymą jaunimo olimpiniame festivalyje. Šis rezultatas tikrai neatspindi kovos, kurią priešininkui kortuose pasiūlė Julius.

Deja, atletiškumas ir didesnė jėga leido varžovui diktuoti žaidimo eigą. Net neabejoju, kad čekas kovos dėl medalių.

Reziumuojant turnyrą, labai gaila, kad turėjome du mačus, kuriuose sportininkai pralaimėjo 3-jame sete. Tačiau nežiūrint į rezultatą, noriu jiems palinkėti sėkmės ir kantrybės toliau siekiant užsibrėžtų tikslų. Tikiuosi juos dar ne kartą pamatyti žaidžiant už Lietuvą“, – sakė tenisininkų treneris Eimantas Gruzdas.

J. Aleksandrovas (K. Štreimikio nuotr.)

Lietuvai taip pat atstovavo tenisininkė Laima Vladson. Ji mergaičių vienetų varžybose pralaimėjo pirmajame rate.

Apmaudi pradžia

Trečiadienį į kovą stojo ir trys Lietuvos jaunieji dziudo kovotojai. Matas Norkevičius svorio kategorijoje iki 66 kg pirmojoje kovoje nusileido vengrui Danieliui Aronui Gaborui.

Danilas Vincelovičius svorio kategorijoje iki 73 kg turėjo pripažinti šveicaro Thieno Oulevey pranašumų. Lietuvos vėliavą festivalio atidarymo ceremonijoje nešusi Barbora Endriekutė nusileido britei Niamh Southgate.

Visų trijų lietuvių varžovai atliko veiksmą, įvertintą „Ippon“. Po šio vertinimo kova yra nutraukiama.

Kadangi B. Endriekutės varžovė N. Southgate laimėjo antrąją kovą, lietuvė dalyvavo paguodos varžybose, kur nusileido bulgarei Snežanai Gramatikovai.

B. Endriekutė (K. Štreimikio nuotr.)

„Šiandienos startas – apmaudus. Gaila, kad sportininkams nepavyko susitvarkyti su emocijomis, pritrūko pasitikėjimo savimi. Gera fizinė forma yra pusė darbo, kita pusė – susitvarkyti su savo jauduliu ir emocijomis. O tai, nėra lengva. Kaip sportininkė tai puikiai žinau.

Tikiuosi, kad sportininkai išanalizuos šiuos pralaimėjimus ir jie taps pamokomis, siekiant pergalių ateityje“, – sakė olimpietė dziudo komandos vadovė Sandra Jablonskytė.

Daug žadantis startas

Puikiai lengvosios atletikos varžybas pradėjo trišuolininkė Aurėja Beniušytė. Atrankos varžybose lengvaatletė pirmuoju bandymu nušoko 12,58 m ir pagerinusi asmeninį rezultatą pateko į finalą. Lietuvė atrankos varžybose užėmė pirmąją vietą. Finalinės varžybos vyks penktadienį.

„Aurėja buvo vienintelė iš 16 merginų, įveikusi kvalifikacinę 12,50 m žymą. Jos asmeninis rekordas – 12,76 m. Dabar penktadienį laukia finalas, kuriame yra ir dvi geresnį asmeninį rezultatą turinčios sportininkės, tačiau jei pavyks įveikti 12,50 m, galime tikėtis ir medalio“, – sakė lengvosios atletikos komandos vadovas Gintautas Janušauskas.

A. Beniušytė (K. Štreimikio nuotr.)

Merginų 1500 m bėgimo varžybose dalyvavo Upė Jurkšaitytė. Lietuvė nuotolį įveikė per 4 min. 55,10 sek. ir antroje atrankos varžybų grupėje užėmė aštuntąją vietą.

Antradienį lengvosios atletikos stadione varžėsi ir ieties metikės, čia dalyvavo Orinta Navikaitė. Po įtemptos kovos, geriausiu trečiuoju bandymu ietį nusviedusi 48,92 m lietuvė užėmė 5 vietą.

„Varžybos buvo tarsi loterija, nuo trečios vietos Orintą skyrė visai nedidelis rezultatas, buvome labai arti, tačiau šiek tiek pritrūko“, – sakė G. Janušauskas.

Dar vienas medalis plaukime

Dar vienu aukso medaliu suspindo plaukimo rinktinė. į kartą auksą iškovojo merginų komanda 4×100 m. laisvuoju stiliumi estafetės rungtyje.

Smiltė Plytnykaitė, Patricija Geriksonaitė, Ieva Visockaitė ir Sylvia Statkevičius distanciją įveikė per 3 min. 51,59 sek. ir pagerino atrankoje pasiektą rezultatą.

Į finalą merginos pateko atrankoje užėmusios pirmąją vietą (3 min. 54,88 sek.). Atrankos varžybose plaukė ir Rusnė Vasiliauskaitė, vėliau ją pakeitė S. Statkevičius.

„Jaučiuosi labai gerai, buvau puikiai nusiteikusi, o dabar nuotaika labai gera. Tiek vakarykštis (mišrios estafetės rungties), tiek šiandieninis medaliai man reiškia labai daug. Į šias varžybas  vykau nesitikėdama, kad galiu užimti prizinę vietą. Ir dar su komanda!“, – džiaugėsi P. Geriksonaitė.

Merginų estafetės komanda (K. Štreimikio nuotr.)

200 m krūtine rungties finale arti medalio buvo Guoda Stančikaitė. Ji distanciją įveikė per 2 min. 33,75 sek. ir dar kartą pagerinusi Lietuvos iki 15 metų rekordą užėmė ketvirtąją vietą.

Į 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą trečiadienį pateko S. Statkevičius. Ji pusfinalyje finišavo per 2 min. 4,07 sek. ir bendroje pusfinalio įskaitoje užėmė trečiąją vietą.

Ryte vykusiose 200 m laisvuoju stiliumi varžybose Mantas Kaušpėdas finišavo per 2 min. 15,12 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 34 vietą.

Užėmė pirmąją vietą grupėje

trečiąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojo Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) komanda. Tomo Purlio treniruojami krepšininkai 135:39 (36:10, 35:10, 35:10, 29:9) nugalėjo festivalio šeimininkę Slovakijos rinktinę.

Visus tris varžovus įveikę lietuviai B grupėje užėmė pirmąją vietą ir penktadienį pusfinalyje žais prieš antrąją vietą A grupėje užėmusius vokiečius. Kitoje pusfinalio dvikovoje – prancūzai prieš slovėnus.

„Sunku kažką ir pasakyti, kai toks skirtumas. Buvome stipresni visose pozicijose ir statistikos kategorijose. Buvo daug dėjimų, fizinės kovos, neblogas pataikymas. Vaikinau buvo pozityviai nusiteikę.

Penktadienį laukia vokiečiai. Tai – rimtesnė komanda, kuri metė iššūkį turnyro favoritams prancūzams (Vokietijos rinktinė pralaimėjo 71:79). Lauks visai kitokia kova. Reikia pripažinti, kad mūsų grupė buvo silpnesnė, todėl tikrasis komandos pajėgumas pasimatys būtent pusfinalyje. Bus labai įdomu pažiūrėti“, – sakė Lietuvos komandos treneris T. Purlys.

16-mečių rinktinė (K. Štreimikio nuotr.)

Lietuvos rinktinei 25 taškus pelnė Rokas Kreišmontas, po 15 pridėjo Matas Buteliauskas ir Dovydas Buika (6 perimti kam.).

Pirmosiose grupės rungtynėse lietuviai 112:44 nugalėjo serbus, o antrosiose 105:73 laimėjo prieš slovėnus.