Italija ruošiasi Europos jaunimo olimpiniam festivaliui: misijos vadovai apžiūrėjo bazes

2022 m. rugsėjo 21 d.

E. Petkus ir A. Vanagienė

2023-ieji sporto bendruomenę pakvies net į tris olimpinius renginius: Europos žaidynes Krokuvoje ir net du Europos jaunimo olimpinius festivalius. Iki Italijoje vyksiančio žiemos festivalio likus kiek daugiau nei keturiems mėnesiams, misijos vadovai apžiūrėjo renginiui ruošiamas bazes bei aptarė pasirengimo procesą.

Friulio-Venecijos Džulijos regione vyksiančiame renginyje dalyvaus daugiau nei 2100 sportininkų iš 47 valstybių. 14-18 metų amžiaus atletai varžysis 13 sporto šakų.

Planuojama, kad Lietuvai atstovaus 16 sportininkų, kurie rungsis biatlono, lygumų slidinėjimo, akrobatinio slidinėjimo, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo trumpuoju taku ir kalnų slidinėjimo varžybose.

Renovuojama arena, skirta dailiajam čiuožimui ir greitajam čiuožimui trumpuoju taku.

Renovuojama arena, skirta dailiajam čiuožimui ir greitajam čiuožimui trumpuoju taku.

Šią savaitę Lietuvos misijos vadovai Agnė Vanagienė ir Einius Petkus kartu su kolegomis iš visos Europos dalyvavo misijos vadovų seminare Italijoje, kur ne tik apžiūrėjo festivaliui ruošiamas sporto bazes bei infrastruktūrą, bet ir aptarė būsimus iššūkius. Vienas didžiausių – atstumai tarp sporto bazių.

„Pavyzdžiui, iki miestų, kuriuose vyks atidarymo ir uždarymo ceremonijos, sportininkams teks beveik 2 val. vykti autobusu. Kiekvienos sporto šakos atstovai gyvens skirtingose vietose, o tarp jų – nemaži atstumai. Turėsime rasti sprendimą, kaip rinktinei užtikrinti efektyvų aptarnavimą.

Būtent todėl labai svarbūs tokie išankstiniai susitikimai. Kitu atveju planuoti dalyvavimą ir pasiruošti iššūkiams būtų labai sunku.

Kalbant apie bazes, nors dar liko nemažai darbų, kuriuos reikia atlikti jas atnaujinant, bet įspūdis apie organizavimą – tikrai geras“, – sakė misijos vadovė A. Vanagienė.

Ruošiama biatlono trasa.

Ruošiama biatlono trasa.

Ji taip pat pasidžiaugė, kad ištraukus dailiojo čiuožimo teisėjavimo burtus paaiškėjo, jog Lietuvos atstovas bus tarp septynių teisėjų, dirbsiančių berniukų varžybose.

Festivalio organizatoriai seka Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) parodytu pavyzdžiu, kuriuo siekiama mažinti organizacinius kaštus ir skirti kuo didesnį dėmesį tvarumui. Todėl, festivalio dalyvių maitinimui bus naudojami tik regione užauginti produktai. Taip siekiama ne tik sumažinti transportavimo kaštus, palaikyti vietinius ūkininkus bet ir išvengti papildomos taršos.

Siekdami didinti socialinę įtrauktį organizatoriai į festivalį įtraukė ir Dauno sindromą turinčius vaikus. Jiems patikėta atsakomybė sudėti pietų dėžutės turinį festivalio dalyviams.

Europos jaunimo olimpinis žiemos festivalis Friulio-Venecijos Džulijos regione vyks sausio 21-28 dienomis.

Būsima lygumų slidinėjimo trasa.

Būsima lygumų slidinėjimo trasa.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS