lt
en
KONTAKTAI

Į LTOK sportininkų komisiją išrinkti S. Krupeckaitė ir E. Ramanauskas: galime būti tarpininkais

Gruodį  vykusiuose dviejų papildomų narių rinkimuose į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Sportininkų komisiją daugiausiai kolegų balsų gavę treko dviratininkė Simona Krupeckaitė ir baidarininkas Edvinas Ramanauskas džiaugėsi galimybe dirbti sporto bendruomenės labui.

Jau antrą kadenciją LTOK sporto komisijoje dirbsianti 37-erių metų S.Krupeckaitė sako: „Man įdomu ir rūpi, kas vyksta, noriu prisidėti prie aktualių klausimų sprendimo ir dirbti sporto visuomenės labui. Tai tikriausiai didžiausia motyvacija.“

Į penktąsias karjeroje olimpines žaidynes vyksianti dviratininkė LTOK sportininkų komisiją mato kaip tarpininką ir atleto pagalbininką.

„Jei yra konfliktas, galime padėti ieškoti bendros kalbos tarp valdžios ir sportininkų, būti tarpininkais, į kuriuos tiesiogiai sportininkai gali kreiptis. Patys esame sportininkai, nuėję nemažą treniruočių ir varžybų kelią, susidūrę su įvairiomis problemomis. Manau, kitiems paprasčiau pagalbos kreiptis į sportininką nei į valdžios atstovą“, – atkreipia dėmesį S.Krupeckaitė, neatmetanti galimybės ir ateityje gilintis į sporto politikos užkulisius.

Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes kišenėje jau turinti triskart geriausia Lietuvos sportininkė sako, kad dėl koronaviruso pandemijos tvarkaraštis gerokai pasikeitė, tad artimiausios varžybos bus nuo balandžio mėnesio planuojami Pasaulio taurės etapai.

„Sportininko gyvenimas svarbus ne tik iš sportinės, bet ir iš vadybos pusės. Norisi, kad mūsų žodis būtų labiau girdimas“, – prasitaria 35 metų E.Ramanauskas.

Per rinkimus į LTOK generalinę asamblėją vos kelių balsų pritrūkęs baidarininkas džiaugiasi kolegų palaikymu šiuose rinkimuose: „Turiu nemažai draugų ne tik tarp irkluotojų, bet ir tarp kitų sporto šakų atstovų. Esu Nacionalinės sportininkų asociacijos narys, dalinamės patirtimi ir problemomis. Ir vargu ar kas geriau supranta šią virtuvę nei patys sportininkai. Jiems lengviausia spręsti kylančias problemas. Aišku, geri vadybininkai taip pat įsigilina, bet lieku prie nuomonės, kad savo srities specialistai tokius dalykus išmano geriausiai.“

Kartu su Aurimu Lanku 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynių dviviečių baidarių 200 m sprinto rungties bronzą laimėjęs E.Ramanauskas pastebi, kad šie metai olimpiniam sportui nėra lengvi ir dėl to, kad keičiamos ilgaamžės rungtys.

„Pavyzdžiui, iš baidarių ir kanojų olimpinės programos išbraukiamos rungtys, gyvavusios daugiau nei 50 metų, o vietoje jų atsiranda ekstremalus slalomas. Ten laimi ne stipriausias, ten – loterija, kas ką pastums, apvers. Tai kur ta olimpinė dvasia – aukščiau, stipriau, greičiau? Galime mėginti kelti klausimus valstybiniu mastu, vienytis su tarptautine bendruomene, sportininkai čia gali kažką nuveikti. Nežinia, kaip viskas klostysis, bet man ši veikla labai įdomi, todėl nekantrauju pradėti“, – neslepia olimpinis medalininkas.

Rinkimuose į LTOK sportininkų komisiją iš viso dalyvavo šeši kandidatai: lengvaatletės Airinė Palšytė, Diana Lobačevskė, Eglė Balčiūnaitė, baidarininkai E.Ramanauskas, Ričardas Nekriošius ir dviratininkė S.Krupeckaitė.

Teksto autorius: „Olimpinė panorama“

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS